Sobota, 27 czerwca
25°C Jelenia Góra
reklamy

Pogoria z jeleniogórzanami wpłynęła do Nicei [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Robert Czepielewski 1 min czytania

Mamy kolejne wieści dotyczące jeleniogórskich wilków morskich, którzy żeglują jachtem Pogoria, po Morzu Śródziemnym. Jak relacjonuje Grzegorz Lustyk, nauczyciel i opiekun grupy noc z wtorku na środę spędzili w porcie Porto Ferario na wyspie Elbie.

reklamy

Wieczorem wszyscy zeszli na ląd i zwiedzili miasteczko. Następnego dnia załoganci zwiedzili największą atrakcję wyspy, czyli rezydencję Napoleona, gdzie odbywał swoje zesłanie, pełniąc jednocześnie funkcję gubernatora wyspy. Tego samego dnia około południa przy pięknej pogodzie Pogoria ruszyła w dalszy rejs kierując się na północ mijając wyspę Capraia, a następnie Korsykę.

W czwartek (8.12) jacht z jeleniogórzanami na pokładzie wpłynął do portu w Nicei. Na piątek zaplanowano zwiedzenie miasta. A potem w ostatni etap rejsu uczestnicy udadzą się prawdopodobnie do San Remo.

Jak zaznacza Grzegorz Lustyk, rejs przebiega beż żadnych dolegliwości.

Przypomnijmy. Młodzi jeleniogórscy żeglarze 2 grudnia wyjechali do Włoch, by wziąć udział w rejsie po Morzu Śródziemnym. 4 grudnia Pogoria z jeleniogórzanami na pokładzie wypłynęła z portu w Genui i skierowała się na wyspę Elbę. Morska przygoda zakończy się dzisiaj (10.12).

Organizatorem rejsu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze oraz Klub Żeglarski „Horyzont”.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka