Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 7020
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podzielili się dobrocią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 6 grudnia 2009, 9:09
Aktualizacja: 16:13
Autor: rylit
Fot. rylit
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zorganizowano wczoraj zabawę mikołajkową, do której – oprócz dzieci pracowników ZSRA – zaproszono 25–cioro dziewcząt i chłopców z oddziału jeleniogórskiego Polskiego Związku Głuchych.

Zanim nastąpiło wręczenie oczekiwanych darów od świętego Mikołaja, wszystkie dzieci zasiadły do wspólnego poczęstunku i wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez organizatorów: nauczycieli i uczniów „Rzemiosł”.

Mali goście wzięli udział w różnego rodzaju quizach i tańcach. O ile całą organizację wzięła na siebie szkoła, to prezenty i nagrody wręczono dzieciom niepełnosprawnych dzięki hojności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Przedsiębiostwo Energetyki Cieplnej.

Obie firmy zafundowały dzieciom również część poczęstunku. Na wspólnej zabawie wszystkich dzieci upłynęło to przedpołudnie, którego zwieńczeniem było przybycie oczekiwanego z niecierpliwością Św. Mikołaja.

Każde dziecko dostało worek z prezentami. Celowość takich integracyjnych spotkań jest bardzo słuszna, bo pozwoli małym dzieciom , które często nie zdają sobie sprawy ze swojej inności, na wspólne przebywanie i zabawę ze swoimi rówieśnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~aggd 6-12-2009 14:07
ja nie dostałem chociaż nadal czuję się dzieckiem
~mama dziecka niedosłyszącego 6-12-2009 15:39
Myślę, że ciekawa inicjatywa tylko szkoda, że w tym mieście tak mało rozpropagowane są tego typu spotkania a jak już się dzieją to tylko nieliczni się o nich dowiedzą. I pytanie do autora: Wydaje mi się, ze tam był nie tylko Polski związek głuchych a racze z Związku Niewidomych i nietylko patrząc po dzieciach i osobach, których zaprezentowaliście. Czy napewno tylko tam odbyły się takie spotkania. Myślę, ze to nie dzieci zdają sobie sprawę z inności tylko rodzice i osoby postronne pokazyją im ich inność. Przecież większość tych dzieci chodzi do przedszkoli szkół i innych ośrodków a tam chyba nie zawsze czują się inne?
*piipi* 6-12-2009 18:12
~Mikołaj ..to ma *fajnie zycie,bo moze spełniac marzenia ! ~Hi, ..zostac św.Mikołajem to jest na pewno *marzenie kazdego męzczyzny,bo towarzystwo *fajnych Śnieżynek jest *bardzo kusząca ! (.patrz.zdj.nr.25 .. fajną łapką Pana Ryszarda wykonane )
~mim 7-12-2009 9:20
Jak zwykle dyrekcja i grono pedegogiczne ZSRArt. organizuje coś pożytecznego dla najmłodszych mieszkańców Jelonki. Brawa i oby wiecej takich cennych inicjatyw !
~Miko 8-12-2009 0:36
Hmm byłem mikołajem i wrażenie na prawdę wspaniałe, pomoc innym i możliwość uczestniczenia w takich imprezach dla potrzebujących. Co do inności to się zgadzam w 100% ! Dzieci są o niej uświadamiane jakoby i na siłę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group