Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7547
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Podziel się książką” z polskimi dziećmi na Ukrainie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Joanna
Fot. Joanna
„Podziel się książką” to akcja, która ma na celu pomoc polskim dzieciom mieszkającym na Ukrainie, które nie mają dostępu do książek w języku ojczystym. Książki są zbierane w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze oraz we wszystkich jej filiach. Zbierane są bajki, opowiadania, powieści – dla dzieci i młodzieży.

„Podziel się książką” to akcja, która ma na celu pomoc polskim dzieciom mieszkającym na Ukrainie, które nie mają dostępu do książek w języku ojczystym. Książki są zbierane w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze oraz we wszystkich jej filiach. Zbierane są bajki, opowiadania, powieści – dla dzieci i młodzieży. Akcja trwa do końca czerwca.

W Jeleniej Górze koordynatorem akcji jest Książnica Karkonoska. Miasto włączyło się do akcji na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Wzięcie udziału w akcji jest bardzo proste. Książki, które chcemy przekazać wystarczy przynieść do biblioteki przy ulicy Bankowej, bądź do którejś z jej filii (przy ulicy Różyckiego, Sygietyńskiego, Noskowskiego, w Cieplicach, jak również w Maciejowej i Sobieszowie). Można je przekazać bibliotekarzowi, można wrzucić do przygotowanego kosza zbiórkowego lub też można skorzystać z wrzutni – o dowolnej porze. Apelujemy zatem do mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, aby pomogli dzieciom mieszkającym na Ukrainie bo ta pomoc jest im niezwykle potrzebna, a pewnie każdy z nas ma w domu książki, które gdzieś zalegają i nie są już nam potrzebne. Akcja będzie prowadzona do końca czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group