Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2832
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Podwyżka czy popularność?

Sobota, 13 marca 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
Pod koniec marca w mieście nad Jedlicą ma się odbyć sesja w sprawie nowych taryf za ścieki. Burmistrz Kowar, Mirosław Górecki propozycje od KSWiK otrzymał już 19 lutego. Jak na podwyżkę zareagują radni?

Wiadomo już, że na dopłaty samorządowcy chcą przeznaczyć cały podatek od nieruchomości płacony przez KSWiK. Mimo to mieszkańcy musza się liczyć z cenami wyższymi o około 20 procent. Mirosław Górecki chciałby dopłacać tylko do ścieków, ponieważ są droższe od wody.
– Chodzi o to, żeby zachęcić kowarzan do podłączania się do sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia Tadeusz Cwynar przewodniczący rady.

Nowe taryfy poznamy jednak dopiero pod koniec marca. Zainteresowane osoby ciekawi to, czy radni zaakceptują podwyżkę, skoro do tej pory niemalże zawsze głosują przeciwko niej.

Tym bardziej, że po zgodzie, jaką wyrażono w latach 90., grupa mieszkańców zwołała referendum przeciwko odwołaniu rajców. Biorąc pod uwagę rok wyborczy, wszystko może się wydarzyć. Poza tym według prawa ich zgoda nie jest niezbędna, a decyzja o podwyżkach z pewnością nie przysporzy im popularności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group