Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7075
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podwójnie na dwóch gazach

Poniedziałek, 8 lutego 2010, 12:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: TEJO
Dwukrotnie tego samego dnia wpadł na jeździe po pijanemu. Zatrzymany za pierwszym razem miał 2,3 promila alkoholu w organizmie, a za drugim – już blisko trzy promile. W dodatku obowiązywał go wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mowa o kierowcy auta marki Lancia, który wczoraj około godz. 11 jechał przez Miłków, a sposób prowadzenia przez niego pojazdu zaintrygował policjantów. Zatrzymali mężczyznę, od którego śmierdziało alkoholem.

– Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on 2,3 promila. W trakcie kontroli okazało się również, że naruszył on zakaz sądowy. Kierowca posiadał dwukrotny 3 –letni zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 24 stycznia 2011 roku.
W związku z tym, że kierowca nie mógł dalej kierować autem poprosił o dowiezienie go do domu swojego znajomego – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Jak się okazało, zalecenie policji mężczyzna miał w głębokim poważaniu. Kilka godzin później ponownie został zatrzymany do kontroli, tym razem w Kowarach. Był jeszcze bardziej pijany (trzy promile). Policjanci, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, samochód zabezpieczyli na parkingu policyjnym.

Sprawcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group