• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:08
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6927
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podwójne wyróżnienie dla uczelni

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 czerwca 2018, 8:36
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2018, 7:56
Autor: UE
Fot. UE
Na sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry odbyło się 26 czerwca głosowanie w sprawie przyznania honorowego tytułu „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry”. Zdecydowaną większością głosów, przy jednym wstrzymującym się i sześciu nieoddanych, to zaszczytne wyróżnienie otrzymał Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wnioskodawcą przyznania wyróżnienia był nasz absolwent tej uczelni – wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Z kolei 28 czerwca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęto uchwałę o przyznaniu Wydziałowi Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Odznaki Honorowej Złotej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. W uzasadnieniu podkreślono, iż działania Wydziału na rzecz Dolnego Śląska widoczne były od samego początku funkcjonowania uczelni.
Pracownicy naukowo-dydaktyczni i dydaktyczni, będąc członkami licznych zespołów eksperckich, powołanych przez organy lub instytucje państwowe, realizują działania na rzecz Dolnego Śląska związane m.in. z: opracowywaniem strategii rozwoju dla gmin, miast i powiatów Dolnego Śląska, programów naprawczych dla przedsiębiorstw w regionie, lokalnych programów rewitalizacji miast i gmin, studium wykonalności projektów itp.

Wyniki badań pracowników naukowo-dydaktycznych WEZiT znajdują zastosowanie w rzeczywistości gospodarczej i społecznej Dolnego Śląska. Wnioskodawcą wyróżnienia dla Wydziału był pracownik Wydziału – dr Marek Obrębalski

5 października inauguracją roku akademickiego 2018/2019 Wydział Ekonomii Zarzadzania i Turystyki w Jeleniej Górze rozpoczyna obchody Jubileuszu 50-lecia swego powstania. Od tego momentu, przez cały kolejny rok będą organizowane wystawy, wykłady otwarte oraz konferencje naukowe wpisujące się w to wyjątkowe wydarzenie dla życia jeleniogórskiego Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Poprzez ten fakt najstarsza na naszym terenie uczelnia chce podkreślić tę 50-letnią, trwałą obecność w historii Jeleniej Góry, w życiu i świadomości wielu pokoleń jej mieszkańców oraz nieprzerwaną więź z Jelenią Górą i naszym regionem.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ich 30-06-2018 17:42
Chętnie polemizowałbym co do "zasług" tej uczelni na przestrzeni lat 1980-2018 bo to okres, gdy współpracowałem z nią i obserwowałem jej "rozwój". Poczekam jednak do stosowniejszej chwili; tj. historycznej dyskusji o czasach PZPR, służbach specjalnych, korzyściach z okrągłostołowego podziału Polski oraz konstytucyjnego zapisu o "zrównoważonym rozwoju".
~Zaoczna 1-07-2018 22:38
Brawo! Wiadomo- EZiT klasa sama w sobie ;)
~Tewa 1-07-2018 23:18
Ukończyłam studia na Wydziale EZiT i bardzo dobrze wspominam ten okres. W mojej firmie pracuje wielu absolwentów na kierowniczych stanowiskach. Gratulacje dla mojego Wydziału i jego studentów, doktorantów i pracowników. Brawo!
~ 2-07-2018 8:27
Kiedyś Wydział nazywał się: Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki. I to była marka rozpoznawana w całej Polsce. Nie przesadzam. Na moim roku było bardzo dużo osób zamiejscowych i to takich nie z przypadku, tylko ze świadomego wyboru. Nie wiem dlaczego "przebranżowili się" na Ekonomii Zarządzania i Turystyki - przecież takich wydziałów to jest na pęczki, nazwa wręcz odstrasza, bo pachnie prowincjonalną szkółką przyjmującą wszystkich byleby tylko zapełnić miejsca.
~kilka słów 2-07-2018 9:13
Wydziału w przyszłym roku już nie będzie może zostanie Filia, kadra "topi" się w zastraszającym tempie, renoma spada w zastraszającym tempie, z powołania wykładowców została garstka. Jednym słowem przekazanie instytucji do Wrocławia właśnie się zaczęło... Wręczanie medali i odznak to jak przypinanie umarłemu orderu za zasługi.
~Tewa 2-07-2018 22:10
Nieprawda, znam wielu pracowników Wydziału, którzy są świetnymi wykładowcami i nadal nimi będą. Zasługują na wielki szacunek. Warto tam studiować od licencjatu po doktorat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group