Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7455
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podwójne wyróżnienie dla uczelni

Sobota, 30 czerwca 2018, 8:36
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2018, 7:56
Autor: UE
Jelenia Góra: Podwójne wyróżnienie dla uczelni
Fot. UE
Na sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry odbyło się 26 czerwca głosowanie w sprawie przyznania honorowego tytułu „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry”. Zdecydowaną większością głosów, przy jednym wstrzymującym się i sześciu nieoddanych, to zaszczytne wyróżnienie otrzymał Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wnioskodawcą przyznania wyróżnienia był nasz absolwent tej uczelni – wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Z kolei 28 czerwca na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęto uchwałę o przyznaniu Wydziałowi Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Odznaki Honorowej Złotej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. W uzasadnieniu podkreślono, iż działania Wydziału na rzecz Dolnego Śląska widoczne były od samego początku funkcjonowania uczelni.
Pracownicy naukowo-dydaktyczni i dydaktyczni, będąc członkami licznych zespołów eksperckich, powołanych przez organy lub instytucje państwowe, realizują działania na rzecz Dolnego Śląska związane m.in. z: opracowywaniem strategii rozwoju dla gmin, miast i powiatów Dolnego Śląska, programów naprawczych dla przedsiębiorstw w regionie, lokalnych programów rewitalizacji miast i gmin, studium wykonalności projektów itp.

Wyniki badań pracowników naukowo-dydaktycznych WEZiT znajdują zastosowanie w rzeczywistości gospodarczej i społecznej Dolnego Śląska. Wnioskodawcą wyróżnienia dla Wydziału był pracownik Wydziału – dr Marek Obrębalski

5 października inauguracją roku akademickiego 2018/2019 Wydział Ekonomii Zarzadzania i Turystyki w Jeleniej Górze rozpoczyna obchody Jubileuszu 50-lecia swego powstania. Od tego momentu, przez cały kolejny rok będą organizowane wystawy, wykłady otwarte oraz konferencje naukowe wpisujące się w to wyjątkowe wydarzenie dla życia jeleniogórskiego Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Poprzez ten fakt najstarsza na naszym terenie uczelnia chce podkreślić tę 50-letnią, trwałą obecność w historii Jeleniej Góry, w życiu i świadomości wielu pokoleń jej mieszkańców oraz nieprzerwaną więź z Jelenią Górą i naszym regionem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group