Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5631
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Podwójne świętowanie

Sobota, 15 sierpnia 2009, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Podwójne świętowanie
Uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego zaczynają się w Jeleniej Górze w południe przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.
Fot. TEJO
15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana też Matki Boskiej Zielnej. Jest to także Święto Wojska Polskiego. Ponieważ dzień ten przypada w sobotę, pracującym należy się dodatkowe wolne w tygodniu.

W kościołach kapłani święcą bukiety ziół przyniesione przez wiernych. Ma to symbolicznie zapewnić urodzaj plonów a jednocześnie stanowi podziękowanie za dary ziemi. Odbędą się też uroczystości związane z rocznicą tzw. Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa wojsk Rzeczpospolitej w wojnie polsko-radzieckiej. Zwyczajowo dzień ten obchodzony jest jako Święto Wojska Polskiego.

W tym roku 15 sierpnia przypada w sobotę, a ponieważ jest świętem państwowym, pracownikom należy się dodatkowe wolne. – Tam, gdzie obowiązuje miesięczne ustalanie grafików, wolne za święto musi przypaść w sierpniu. Może to być dowolny dzień tygodnia, np. piątek, 14 sierpnia. Natomiast przy dłuższym okresie rozliczeniowym taki dzień dajemy właśnie w tym okresie – podała Rzeczpospolita.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1178
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group