Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5738
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2015”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 2 listopada 2015, 11:10
Aktualizacja: 11:13
Autor: 112
Fot. Archiwum
Od 30 października do 2 listopada jeleniogórscy policjanci i strażnicy miejscy prowadzą prewencyjną akcję. Działania te mają na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach nekropolii. Więcej patroli znajdowało się w niedzielę w okolicach cmentarzy w Jeleniej Górze i okolicach oraz na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i powiatu.

Główne siły policyjne skoncentrowane były na drogach od piątku do niedzieli. W ciągu tych trzech dni na naszych drogach doszło do 24 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami.

- Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie wystąpiły poważne utrudnienia. Do rozładowania natężenia ruchu w mieście przyczyniła się zwiększona liczba autobusów miejskich, które dowoziły mieszkańców do jeleniogórskich nekropolii oraz po raz kolejny sprawdziła się obwodnica, z której korzystali kierowcy udający się w kierunku Karpacza. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami za niewłaściwe parkowanie w obrębie cmentarzy - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania te wspierali strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. - Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący oraz piesi bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego - dodaje rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group