Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Środa, 20 kwietnia 2016, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: 112
Region: Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”
Fot. Archiwum
Ponad stu kierowców ukaranych mandatami za różne wykroczenia w ruchu drogowym to efekt prowadzonej 19 kwietnia w godzinach od 6.00 do 22.00 policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry, drogach krajowych oraz strefach ograniczonej prędkości.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań sprawdzano trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz to, czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusze swoimi działaniami objęli również strefy ograniczonej prędkości oraz strefy zamieszkania, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h..

- Efektem tych działań jest ukaranie 115 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden kierowca stracił na trzy miesiące prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km na godzinę. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 155 samochodów – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

- Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group