Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 6533
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Podstawówka z Siedlęcina nagrodzona

Środa, 10 sierpnia 2011, 7:41
Aktualizacja: 7:41
Autor: Angela
Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie zajęła drugie miejsce w konkursie „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”. Szkoła rywalizowała z 32 placówkami z województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W nagrodę otrzymała 40 tys. zł na wyposażenie pracowni przyrodniczej w specjalistyczny sprzęt oraz jej odremontowanie.

Na konkurs TAURON Ekoenergii wpłynęły 32 zgłoszenia ze szkół podstawowych z terenów sąsiadujących z elektrowniami wodnymi TAURONA. Zdaniem jury, prace były niezwykle interesujące, a przede wszystkim ilustrowały, jak wiele w szkołach pracuje się już z najmłodszymi na rzecz ochrony środowiska.

- W trakcie mojej pracy zawodowej jeszcze nigdy nie miałam tak dużego problemu z podjęciem decyzji – powiedziała Małgorzata Wójcik-Stasiak, prezes zarządu TAURON Ekoenergia. – Prace przesłane na konkurs „Sala przyrody TAURON Ekoenergia” przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, a nawet mieszkańców miejscowości, w których mieszczą się szkoły uczestniczące w naszej akcji było naprawdę ogromne.

- Po wnikliwym przeanalizowaniu zgłoszeń, doszliśmy do wniosku, że nagroda należy się właściwie każdej ze szkół, która przystąpiła do konkursu. Wysoki poziom zgłoszonych prac zmusił nas do zaostrzenia kryteriów oceny – dodaje Małgorzata Wójcik-Stasiak. Po burzliwych naradach i konsultacjach z przedstawicielami kuratoriów ustaliliśmy, że nagrodzimy szkoły, które przy porównywalnym, a nawet tożsamym zaangażowaniu w sprawy ochrony klimatu mają najtrudniej, aby taką aktywność podjąć.

Kryterium to przyjęto ze względu na bardzo zbliżony poziom nadesłanych zgłoszeń. Uczniowie wszystkich szkół byli aktywni w konkursach i akcjach ekologicznych organizowanych na terenie kraju, (praktycznie każdy z uczestników miał w swoim gronie laureatów takich konkursów). Aktywność w szkołach to m.in.: tematyczne apele, happeningi, gazetki (ścienne i drukowane) konkursy, własne ogródki, autorskie przedstawienia, prace literackie, prace plastyczne (w tym ogromne i bardzo dokładne makiety elektrowni, a nawet terenu z kilkoma elektrowniami odwzorowującego wiernie stan faktyczny), wycieczki edukacyjne i wiele, wiele innych działań, a wszystko to w temacie szeroko pojętej edukacji ekologicznej.

Laureaci konkursu to Szkoła Podstawowa w Stankowicach ( I miejsce), Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie (II miejsce), Publiczna Szkoła Podstawowa w Osowcu (III miejsce) i Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym (IV miejsce). Jury przyznało również nagrody specjalne w formie wyróżnień o wartości 10 tys. zł. Szkoły wyróżnione w akcji to podstawówki z Pobiednej, miejscowości Postomino, z Maszewka oraz Lwówka Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2147
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group