Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12557
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podróże braci Osipików to ich pasja

Wtorek, 30 stycznia 2018, 17:12
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Podróże braci Osipików to ich pasja
Fot. Paweł Guszała
W Jeleniej Górze nie brakuje ludzi ciekawych, realizujących swoje pasje. Do tej grupy z pewnością można zaliczyć braci Bolesława i Mieczysława Osipików. Znani są z zamiłowania do rowerowych podróży, razem przejechali już ponad 335 tysięcy kilometrów, a w każdej z odwiedzonych miejscowości rozsławiali dobre imię naszego miasta.

W minioną niedzielę w Czekoladziarni przy ulicy Sobieskiego otwarta została najnowsza wystawa braci Osipików. „Rowerowe podróże po Europie” to kronika ich przeżyć z wypraw jakie odbyli po Polsce i zagranicy. Oprócz licznych zdjęć, zwiedzający mogą zobaczyć także bogaty dziennik podróży oraz nagrody jakie przyznano tym dwóm barwnym postaciom z Jeleniej Góry.

- Pierwsze zdjęcie jakie udało nam się zrobić na rowerach jest jeszcze z przedszkola. Naszą przygodę rozpoczął tata, który kupił nam pierwsze jednoślady. Od razu zaczęliśmy na nich szaleć. Najpierw po naszych terenach, później wyruszaliśmy na coraz dłuższe wycieczki i tak „szalejemy” po dziś dzień. Chcemy pokazać, gdzie byliśmy, kogo poznaliśmy. Podzielić się tym wszystkim z ludźmi. Stąd wystawa, na zdjęciach której można zobaczyć nasze podróże, nawet te motorowerowe – mówi Bolesław Osipik.

W trakcie swoich wypraw bracia Osipikowie mieli okazję przejeżdżać przez najróżniejsze miejscowości, nazwy części z nich były dosyć zabawne. - Wpadłem na taki pomysł żeby pokazać zdjęcia z moich podróży, na których uwieczniłem tablice polskich miast i miasteczek. Część z nazw jest dosyć zabawna: Cyganka, Żołnierka, Klucze, Szyby, Pupki, Koniec Świata – mówi B. Osipik.

Bracia Bolesław i Mieczysław Osipikowie to kopalnia wiedzy, doświadczeń i ciekawych anegdot, z których warto czerpać pełnymi garściami, zwłaszcza, że obaj chętnie dzielą się tym co udało im się przeżyć w trakcie swoich rowerowych wypraw. Wystawa do zobaczenia w Czekoladziarni przy Sobieskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
916
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group