Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8121
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podrobione „pięćdziesiątki” w obiegu!

Czwartek, 3 lutego 2011, 14:52
Aktualizacja: 14:54
Autor: Komunikat policji
Lwóweccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów o nominale 50 złotych. Stróże prawa przestrzegają przed przypadkowym przyjęciem fałszywek.

Zatrzymani mężczyźni (mieszkańcy Lwówka Ślaskiego w wieku 28 - 61 lat) fałszywymi pieniędzmi płacili w sklepach i punktach handlowych na terenie miasta. Pracując nad sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli również banknoty, którymi posługiwali się przestępcy. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Jeden ze sprawców, 45-latek, zostanie w celi trzy miesiące.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. ile fałszywych banknotów wprowadzili do obiegu, gdzie jeszcze zostały wprowadzone banknoty, kto jeszcze brał w tym udział. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Za wprowadzenie do obiegu fałszywego środka płatniczego oraz oszustwo grozi odpowiedzialność karna do 10 lat więzienia, natomiast za podrabianie środka płatniczego grozi w celi można spędzić nawet ćwierć wieku.

Policja zwraca się z apelem do mieszkańców, którzy posiadają informacje w tej sprawie, otrzymały w zapłacie banknoty o nominale 50 zł z numerem GD 8573576 o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group