Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3203
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JEŻÓW SUDECKI: Podpalenia u Karmelitów

Sobota, 9 lutego 2008, 12:42
Aktualizacja: Niedziela, 10 lutego 2008, 8:37
Autor: MAR
JEŻÓW SUDECKI: Podpalenia u Karmelitów
Fot. M.M.Gurt
Najpierw około 23.30 w piątek w ogniu stanęła stodoła Ryszarda Karmelity, który mieszka tuż obok zakładów szybowcowych w Jeżowie Sudeckim. Gdy strażacy zmagali się z ogniem, kilkaset metrów dalej zapaliła się druga stodoła należąca do Kazimierza Karmelity.

Do drugiego pożaru pojechała OSP z Sobieszowa, dopiero później dołączyli strażacy z Czernicy i Jeleniej Góry.
- Ktoś musiał podpalić mi stodołę – opowiada Ryszard Karmelita. – Ogień zobaczył portier z leżących za płotem zakładów szybowcowych i zaalarmował nas oraz strażaków. Jak wbiegłem do środka płonęła przyczepa załadowana sprasowaną słomą. Od niej zajęło się leżące obok siano, którym karmiłem zwierzęta.

W stodole stały też inne maszyny rolnicze i ciągniki. Część maszyn zdołano ewakuować, część spłonęła. Jeszcze przed południem w sobotę strażacy dogaszali tlące się siano. Na szczęście ściany działowe zatrzymały rozprzestrzenianie się ognia i część budynku ocalała.

Natomiast ze stodoły Kazimierza Karmelity, stojącej na wzgórzu zostało kilkanaście nadpalonych desek. Ogień doszczętnie strawił budynek, siano i maszyny rolnicze. – Ogień miał kilkanaście metrów wysokości a iskry z płomieni latały w promieniu stu metrów – mówił mieszkający obok rolnik. – Pomagałem Kazikowi gasić pożar i jednocześnie lałem wodę na dach mojej stodoły, żeby od iskier nie zajęła się papa.

– Wyglądało to dramatycznie, gdy z okna zobaczyłem płonącą stodołę sąsiada – mówił inny świadek. – Nie mam żadnych wątpliwości, że to podpalenie. Dwie stodoły w ciągu pół godziny i to tylko u Karmelitów? Nie wierzę w zbieg okoliczności. A przecież dwa miesiące temu spaliła się stolarnia należąca do innego Karmelity. Ktoś chyba nie lubi tej rodziny?

Dochodzenie w sprawie pożarów w Jeżowie prowadzi policja przy udziale biegłych z zakresu pożarnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group