Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4314
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podniośle i radośnie podczas Święta Niepodległości pod Ratuszem

Poniedziałek, 10 listopada 2014, 10:45
Aktualizacja: Wtorek, 11 listopada 2014, 9:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podniośle i radośnie podczas Święta Niepodległości pod Ratuszem
Fot. Przemo
Wielu jeleniogórzan wzięło wczoraj (9.11) udział w obchodach Święta Niepodległości, które w jeleniogórskim Rynku zorganizowała po raz drugi Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego. Były występy orkiestry policyjnej, konkurs piosenki patriotycznej oraz koncert gwiazdy wieczoru – Szymona Wydry.

- Po raz drugi organizujemy tę imprezę, bo mieszkańcy Jeleniej Góry i przyjezdni bardzo dobrze ją w zeszłym roku odebrali. Chcemy Święto Niepodległości obchodzić radośnie, co widać - mówiła posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Dla mieszkańców i turystów przygotowano wiele atrakcji. Obchody rozpoczęły się od przemarszu i musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po koncercie rozpoczął się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznych, a w tzw. międzyczasie było wspólne śpiewanie zgromadzonych w namiocie widzów.

- Chcemy, żeby młodzież znała nasze pieśni patriotyczne. Przygotowaliśmy śpiewniki, żeby wszyscy, którzy nie znają tekstów mogli się włączyć - powiedziała posłanka, która objęła imprezę honorowym patronatem.

Po patriotycznym konkursie odbył się recital Eli Dębskiej pt. "Kocham Cię dziś rano", a także koncert lokalnego zespołu folkowego "Szyszak". Podczas całodniowej imprezy można było zaspokoić głód pyszną gęsiną. Gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra, na którego czekały rzesze fanów, od maluchów po seniorów.

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego przygotowuje też tradycyjnie bal charytatywny na wsparcie edukacji zdolnej młodzieży. Bal odbędzie się 13 lutego 2015 r. w jeleniogórskim hotelu Mercure. - Dzięki tym balom już 110 gimnazjalistów dostało stypendia, bo zebraliśmy na ten cel 110 tysięcy zł. Liczę na to, że i tym razem uczestnicy hojnie wesprą tych młodych ludzi - dodała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group