Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3460
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podniebny piknik inwalidów wzroku w Aeroklubie

Sobota, 2 października 2021, 7:01
Autor: SIW/KSON
Jelenia Góra: Podniebny piknik inwalidów wzroku w Aeroklubie
Fot. Użyczone/SIW
Ponad 30 osób przybyło na lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, gdzie przy sprzyjającej aurze wszyscy (a niektórzy po raz pierwszy w życiu) mieli okazję popatrzeć na nasze miasto z lotu ptaka.
Lataliśmy szybowcem oraz samolotem Wilgą i właściwie kiedy już ostatni nasz “szybownik” wylądował, spadły pierwsze krople deszczu. Na drugą część pikniku pojechaliśmy na Górę Szybowcową, gdzie czekała na nas muzyka i catering – opowiadają uczestnicy.

Na finał wyjątkowo smaczne dania i dobrana do wieków naszych uczestników muzyka, a szczególnie wspaniała atmosfera życzliwości i przyjaźni spowodowały, że późnym wieczorem uczestnicy pikniku w doskonałych nastrojach pojechali do domów.
Stowarzyszenie Inwalidów wzroku liczy sobie już 12 lat i zrzesza ponad 100 osób niedowidzących, niewidomych i ich opiekunów.

Siedzibę swoją - mówi pani Mirosława Joszko wiceprezes SIW - mamy w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, gdzie spotykamy się regularnie co miesiąc w każdy ostatni wtorek miesiąca. Po okresie pandemii zapotrzebowanie na bliski kontakt wzrosło na tyle, że postanowiliśmy zorganizować przy współpracy z jeleniogórskim aeroklubem podniebny piknik.
Aby zapisać się do naszej organizacji- mówi Alicja Osińska-Dębska z zarządu SIW - trzeba wypełnić deklarację i przyjść na spotkanie.

Dyżury członków zarządu odbywają się w każdy wtorek od godz. 10 do 15 w siedzibie stowarzyszenia, przy ul Osiedle Robotnicze 47A. Można też dzwonić pod numer 757524254.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group