Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9486
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podniebne wakacje? To jest to! – chwalą dzieci

Sobota, 13 lipca 2013, 7:36
Aktualizacja: Niedziela, 14 lipca 2013, 7:53
Autor: Mea
Jelenia Góra: Podniebne wakacje? To jest to! – chwalą dzieci
Fot. Mea
„Przez Trzeźwość do Gwiazd” to nazwa projektu Aeroklubu Jeleniogórskiego, który ma aktywizować młodzież szkolną. – Przez dwa miesiące wakacji weźmie w nich udział prawie 300 młodych jeleniogórzan. Są jeszcze wolne miejsca – mówił Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego. Zapisy od godz. 10.00 do 12.00 w siedzibie Aeroklubu. Półkolonie są bezpłatne.

– Urząd Miasta zrobił konkurs na organizacje letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Napisałem projekt, który został bardzo wysoko oceniony. Celem jest pokazanie wartości, które tkwią w lotnictwie. To m.in. odpowiedzialność, umiejętność współpracy w grupie, zaufanie – mówił Jacek Musiał.

W programie są oczywiście zajęcia z lotnictwa, ale także profilaktyczne i integracyjne. Chodzi o to, by podczas wakacji zaktywizować młodych ludzi i pokazać im, że nie trzeba siedzieć w domu przed komputerem, bo jest wiele ciekawszych zajęć np. latanie szybowcem.

- Pierwszy raz w życiu latałem szybowcem, oczywiście z instruktorem. Bardzo mi się podobało. Z góry wszystko wydaje się bardzo małe, np. domy, czy jeżdżące samochody, ludzi to prawie nie widać, a wokół horyzont. Coś pięknego, dlatego chciałbym być w przyszłości pilotem – mówił Krzysztof Dul.

- Leciałam już samolotem, ale to nie to samo co szybowiec. Podczas lotu był piękny widok. Poza tym uczymy się o rodzajach samolotów, jakie znajdują się na jeleniogórskim lotnisku, języka pilotów i kodów, a także jak zapiąć spadochron – opowiadała Julia Małenda.

- Poznaliśmy też różne rodzaje chmur, ich nazwy i jak rozpoznać, z której może spaść deszcz, a przy których spokojnie można latać. Po gimnazjum chcę pójść do klasy lotniczej w „Mechaniku” – dodała Gabriela Piwko.

Dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego ma już kolejne pomysły na zajęcia dla uczniów. - Po wakacjach chcielibyśmy stworzyć lotniczą świetlicę, gdzie raz w tygodniu spotykalibyśmy się z młodzieżą, by powstała kolejna klasa lotnicza. Obecnie taka klasa istnieje w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze – podkreślał Jacek Musiał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
111
Tak
75%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group