Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7024
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podgórzyński tramwaj odzyskuje dawną świetność

Czwartek, 27 września 2012, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2012, 7:57
Autor: red
Region: Podgórzyński tramwaj odzyskuje dawną świetność
Fot. Jerzy Myrna
– W środę, 26 września, wybrałem się na wycieczkę rowerową do Przesieki. Kiedy przejeżdżałem obok podgórzyńskiego tramwaju zobaczyłem, że jest odnawiany. Bardzo się ucieszyłem, że znów stanie się on prawdziwą wizytówką Podgórzyna. Zauważyłem, że ludzie, którzy odnawiają tramwaj robią to z sercem i pasją. Brawo! – napisał do nas Czytelnik i przysłał wykonane przez siebie zdjęcia.

- Zaciekawiony, zapytałem pana, który te prace wykonywał, kto je zlecił. Dowiedziałem się, że Urząd Gminy w Podgórzynie w ramach prac interwencyjnych. Zobaczyłem, że choć to "prace przymusowe, ludzie bardzo się do tego przykładają, wykonują je z sercem - opowiada Czytelnik, Jerzy Myrna.

- W chwili obecnej prace trwają na zewnątrz tramwaju. Został on w miarę możliwości oskrobany z odpadającej farby i rdzy. Następnie nałożono farbę podkładową i już w niektórych miejscach jest malowany. Jak usłyszałem, w planach jest też odnowa wnętrza zabytkowego tramwaju. Przy okazji trafiłem do autora dwóch książek o naszym regionie, gdzie można przeczytać o podgórzyńskim tramwaju - relacjonuje pan Jerzy i dodaje, że na temat remontu tramwaju chciałby się dowiedzieć więcej.

- Prace prowadzimy własnymi siłami i za gminne pieniądze, z pomocą pracowników interwencyjnych. Tramwaj jest konserwowany i malowany. Zależy nam, aby go odnowić, to jedna z naszych atrakcji turystycznych - powiedziała nam Danuta Śliwińska z Działu Promocji Urzędu Gminy w Podgórzynie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group