Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6233
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pod Szrenicą sprawdzają piece

Wtorek, 4 lutego 2020, 12:00
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2020, 10:41
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Pod Szrenicą sprawdzają piece
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Pracownicy Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie prowadzą kontrole palenisk w domach i mieszkaniach.

Kontrole odbywają się według procedury zawartej w odpowiednim zarządzeniu burmistrza. Przeprowadzane są rutynowo - na podstawie analiz i obserwacji, a także na zgłoszenie (również anonimowe), gdy gospodarstwo domowe nie oddaje śmieci lub jest ich mniej od przeciętnych ilości odpadów przekazywanych do odbioru.

Sprawdzeniu podlegają: barwa dymu, rodzaj stosowanego urządzenia grzewczego, zawartość paleniska, materiały przygotowane do spalenia oraz popiół - informuje magistrat Szklarskiej Poręby. - W przypadku podejrzenia spalania odpadów pobrana zostaje próbka popiołu, która zostanie poddana analizie w akredytowanym laboratorium. Kontrolujący mogą wykonać zdjęcia oraz poprosić o przedstawienie dokumentów dotyczących posiadanego kotła oraz zakupionego opału. Stosowane do ogrzewania drewno może też zostać zbadane pod kątem zawartości wilgoci.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, sprawcy grozi upomnienie, ukaranie mandatem karnym w wysokości do 500 zł lub jeśli sprawa zostanie przekazana do sadu grzywną w wysokości do 5000 zł. Właściciel budynku może spodziewać się również ponownej kontroli, dotyczącej sposobu usunięcia nieprawidłowości.

Twoja reakcja na artykuł?

16
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group