Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 5422
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pod lipami powstanie miejsce spotkań

Wtorek, 20 lutego 2018, 8:09
Aktualizacja: Środa, 21 lutego 2018, 7:20
Autor: WAC
Region: Pod lipami powstanie miejsce spotkań
Fot. WAC
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace porządkowe na terenie, które nabyła gmina Podgórzyn od prywatnego właściciela w okolicy dawnego Baru pod Lipami w Przesiece.

Do tej pory w Przesiece brakowało miejsca, gdzie mieszkańcy tej wsi mogliby się spotkać „pod chmurką”, na imprezie plenerowej. W miejscowości nie było też lokalu, w którym swoje działania mogłyby prowadzić miejscowe organizacje społeczne. Z myślą, aby to zmienić gmina Podgórzyn nabyła od prywatnego właściciela teren po obu stronach drogi, w okolicy budynku Baru pod Lipami.

- Po uporządkowaniu tego terenu, co nastąpi jeszcze w tym roku chcemy, aby był on wykorzystywany jako miejsce spotkań dla mieszkańców wsi oraz do organizacji imprez plenerowych – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Zamierzamy też urządzić tam parking dla turystów przyjeżdżających obejrzeć pobliski wodospad Podgórnej. Co do obiektu, w którym działał Bar pod Lipami, to po niezbędnej adaptacji planujemy tam urządzić wiejską świetlicę. Na ten cel chcemy pozyskać środki zewnętrzne. W dalszej przyszłości myślimy, aby w pobliżu powstało boisko sportowe – dodaje zastępca wójta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group