Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11161
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Początek majówki w Szklarskiej Porębie

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 11:04
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 6:21
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Początek majówki w Szklarskiej Porębie
Fot. MOKSiAL
Otwarcie Galerii Ulicznej połączone z koncertem zespołu Chilla Quartet oraz warsztaty naukowe dla dzieci na Skwerze Radiowej Trójki – oto atrakcje jakie przygotował na 1 maja Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Jak zapowiadają organizatorzy z MOKSiAL – u, Galeria Uliczna w mieście pod Szrenicą ma być bodaj jedyną taką galerią w Polsce, gdzie sztuka prezentowana będzie w ciągu komunikacyjnym, przy ruchliwej międzynarodowej szosie-ulicy. Artyści, którzy będą w ulicznej Galerii w Szklarskiej Porębie wystawiali, poddadzą swe prace nie tylko działaniom niesprzyjających górskich warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim ocenie przeciętnego odbiorcy. Takiego, który być może do tej pory ze sztukami wizualnymi nie miał wiele do czynienia.
 
W ramach Galerii Ulicznej podczas pierwszej ekspozycji wystawią swe prace artyści z naszego miasta – Maciej Wokan i Grzegorz Pawłowski oraz poznański artysta-rzeźbiarz – Sylwester Chłodziński. Rozpoczęcie imprezy z okazji otwarcia Galerii zaplanowano o godzinie 12.00 przy pierwszym ekspozytorze przy ul. Jedności Narodowej 3. Na zakończenie wystąpi zespół CHILLA Quartet na Skwerze Radiowej Trójki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Maciej Wokan. Sponsorem jest Kopalnia IZER-GRANIT.
 
O godzinie 13.00 na Skwerze Radiowej Trójki rozpoczną się naukowo – artystyczne warsztaty dla dzieci pod hasłem „Trzy – maj się Skweru Radiowej Trójki”. Na najmłodszych i nieco starszych będą tam czekać warsztaty naukowe dla dzieci: kolorowe laboratorium, chromatografia motylkowa, rozpuszczalność barwników, mikroświat. Dodatkowo przez cały czas trwania warsztatów: malowanie buziek, skręcanie balonów, bańki mydlane i animacje ruchowe

Twoja reakcja na artykuł?

27
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
954
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group