Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5749
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pociągi znów pod znakiem zapytania

Czwartek, 19 listopada 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: Ania
REGION: Pociągi znów pod znakiem zapytania
Fot. TEJO
Pod koniec przyszłego tygodnia koleje podadzą oficjalne informacje dotyczące rozkładu jazdy na przyszły rok. Znikną wątpliwości dotyczące pociągów z Jeleniej Góry do Przemyśla i Warszawy.

O przywrócenie połączeń, które zawieszono po korekcie rozkładu jazdy walczyli członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Dzięki ich zaangażowaniu, a także wsparciu ze strony parlamentarzystów, PKP Intercity przewidziało w przyszłym roku pociągi nocne do Warszawy i Gdyni oraz dzienny do Przemyśla. Informację tę w październiku potwierdzał także rzecznik firmy, Paweł Ney.

Członkowie KODLK zaczęli się jednak obawiać, czy tak faktycznie będzie. W tej sprawie zadzwonił do nas Michał Oleś, moderator, reprezentujący dział międzyregionalny. – Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że pociągi z Jeleniej Góry do Warszawy i Przemyśla mogą nie znaleźć się w rozkładzie jazdy na przyszły rok – mówił – chcielibyśmy wiedzieć to wcześniej, żeby ewentualnie znów zacząć działać – dodał.

W tej sprawie kolejny raz zadzwoniliśmy do rzecznika PKP Intercity. Paweł Ney tłumaczy, że oficjalne informacje będzie mógł podać dopiero po ogłoszeniu rozkładu jazdy na przyszły rok. – Przewidzieliśmy przywrócenie połączeń z Jeleniej Góry do Warszawy i Przemyśla, ale dopiero w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy tak na pewno będzie – tłumaczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group