• Wtorek, 17 września 2019
  • Godz. 4:10
  • Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
  • Czytających: 2156
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pociąg „Karkonosze” skreślony z rozkładu jazdy

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Środa, 26 sierpnia 2009, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2009, 11:44
Autor: Mar
Fot. Tejo
Jedyne bezpośrednie połączenie ze stolicą ma funkcjonować jedynie do 1 września. PKP Intercity zdecydowało o likwidacji tego połączenia. Dalekobieżny pociąg "Karkonosze", którego kilka wagonów dojeżdżało do Szklarskiej Poręby będzie teraz łączył Warszawę z Wrocławiem.

Tutaj podróżni będą się przesiadać do słynących z szybkości pociągów Wrocław – Jelenia Góra, lub wybiorą transport PKS lub innym przewoźnikiem.

Ludzie coraz bardziej cenią swoją wygodę i czas. Jeśli będą musieli jechać pociągiem i autobusem prawie 12 godzin, zaczną wybierać regiony z lepszym połączeniem.

PKP Intercity tłumaczy skrócenie trasy małą liczbą pasażerów. Do Jeleniej Góry dojeżdżało średnio 100 osób. Ale zdaniem fachowców puste wagony to wina Intercity, skoro do Jeleniej Góry jedzie aż 14 wagonów.

Do "Karkonoszy" dopłaca minister infrastruktury, ale za mało, by kurs opłacał się przewoźnikowi. Jeśli minister zapłaci PKP więcej pociąg może wrócić na tory z nowym, grudniowym rozkładem jazdy.

Jednak nie stanie się to bez walki mieszkańców i samorządowców. Ci ostatni mogą to sprawić naprawiając fatalny stan torów z Wrocławia do Jeleniej Góry. Kolejarze modernizują linię po kawałku. W ubiegłym roku za ponad 33 miliony złotych poprawiono dojazd na trasie z Jaworzyny Śląskiej do Wałbrzycha.

Samorządcy i posłowie z naszego regionu już zapowiedzieli walkę o utrzymanie tego połączenia. Tak mówi prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Jerzy Pokój, oraz poseł PO Marcin Zawiła i posłanka PiS Marzena Machałek.

- To jest niezłe połączenie z Warszawą i jak widzę korzystają z niego mieszkańcy całego regionu, jadę długo, bo ponad 10 godzin, ale wygodnie i bez przesiadek – mówi Michał, student w Warszawie mieszkaniec Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~kazik orzeł 26-08-2009 9:14
ten pociag zawsze ma spoznienie, ostatnio 16.08 mial opoznienia ok 40 min,w walbrzychu stal 20 min a z wroclawia juz wyjechal z opoznieniem -KOcham PKP
~Sławek 26-08-2009 9:29
I bardzo dobrze. W następnym etapie prosimy PKP aby zburzył dworzec , zaorał teren. Miasto wyda decyzję na kolejny supermarket ( brakuje w Jelonce Real ) . To oczywiście żart. Na poważnie to zastanawiam się jak daleko sięgają granice absurdu w kolejowej Polsce.Na całym świecie linie tego typu ( chodzi o połączenie dużych miast z regionami turystycznymi ) się opłacają tylko u nas nie. U nas wciąż słychac o dopłatach , o braku rentowności. A może kolej podniosłaby standard podróży jeżeli nie może skrócić czasu jazdy.Dwa albo trzy razy jechałem tym pociągiem do Warszawy. Dramat. Brudne toalety , wrecz smierdzace. O siedzeniach w przedzialach nie wspamne.
~olo 26-08-2009 10:30
najwyższy czas żeby państwowa PKP przestało istnieć!! prywatny przewoźnik znacznie lepiej spełni te funkcję
~Grendal 26-08-2009 10:51
Bez paniki. W niedalekiej przyszłości lokalne media obwieszczą, że oto tylko dzięki osobistym staraniom Panów: Pokoja, Zawiły i Łużniaka połączenie udało się uratować. Że oni to przewidzieli planując budowę dróg szybkiego ruchu, autostrad i mostów powietrznych. Uniezależni nas to od kolei, która ma się jeszcze dobrze tylko w takich zacofanych krajach jak Niemcy, Czechy czy Szwajcaria. U nas nie ma szans, bo jest za bardzo pod górkę ale Panowie maja też plan awaryjny. Oddać te koleje Niemcom albo Czechom wraz z kawałkiem tego kraju niech się męczą.
~Deluk 26-08-2009 11:18
To bylo dobre polączenie , wyjezdzalem wieczorem sypialnym a rano bylem w stalicy. Ale cóż , PKP marnotrawne i brudne od zawsze i cala kotlina jeleniogórska schodzi na psy , świta polityczna nieudolna w dzialaniach a skutki widać . gdzie te czasy kiedy przejeżdzaly przez Jelenia Gorę pociągi Kraków -Frankfurt , a przed wojna Berlin -Hirschberg , Breslau - Praha - przeciez to elektryczny ekologiczny transport i wygosny. A nic sie nie robi aby to uaktywnić - i podnieśc dyscyplinę i gospodarność w PKP i pogonić do roboty poslow. Dzisiaj na dworcu mozna hodować pieczarki.
~PKP ŻENADA! 26-08-2009 11:27
Nie wystarczyłoby przemyśleć sprawy i z w momencie przeczepiania we Wrocławiu do Jeleniej puścić dwóch-trzech wagonów?!? Stwierdzenie "nam się nie opłaca" i wleczenie 14,niemal pustych wagonów (zamiast wspomnianyach trzech -ale za to pełnych) jest po prostu żenujące!
rymcycymcy 26-08-2009 11:38
Może te wagony zostawiać we Wrocławiu, a tutaj puszczać chociaż samą ciufcię ? Żeby Jeleniogórzanie czuli się światowo połączeni z najładniejszą stolicą wschodniej Europy ;)
kamik1985 26-08-2009 12:07
To jest bardzo głupia decyzja spółki InterCity. Często jeżdżę do Warszawy do pracy oraz na przeróżne szkolenia. Zajmuję się rekrutacją hostess do pracy w sklepach. Nieraz zabierałem ze sobą masę ludzi z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Świdnicy (wsiadają w Jaworzynie Śląskiej) do stolicy. W porównaniu do autobusu nocnego odjeżdżającego z Jelonki do Warszawy "Karkonosze" były naprawdę wygodnym i dogodnym dla nas środkiem transportu. Kiedyś podróżowałem wyłącznie pociągiem "Karkonosze" do stolicy. Teraz mogę sobie pozwolić na taką wygodę, że jadę autem do Wrocławia a dalej pociągiem InterCity do Warszawy jednak gdyby czas przejazdu pociągu do Wrocławia skrócił się o połowę na pewno nie decydowałbym się na zostawianie auta gdzieś w Centrum Wrocławia. Najlepiej to wogóle niech skreślą i zapomną o Jeleniej Górze. Wstyd aby prawie 100tys. miasto nie miało bezpośredniego połączenia z Warszawą:/ Paranoja:/
~Hahahahaha 26-08-2009 12:13
To jest jak w Afryce, kacyk zsyła tam wielkie mzimu, a w Jeleniej Górze poseł i przewodniczący zsyła "elektoratowi" wagon elektryczny. Matko, jesteśmy w średniowieczu i mamy średniowieczną klasę polityczną :)
~Hahahahaha 26-08-2009 12:13
To jest jak w Afryce, kacyk zsyła tam wielkie mzimu, a w Jeleniej Górze poseł i przewodniczący zsyła "elektoratowi" wagon elektryczny. Matko, jesteśmy w średniowieczu i mamy średniowieczną klasę polityczną :)
~Obserwator jeleniogórski 26-08-2009 12:24
Grendal masz rację. Jest oczywistą oczywistoscią, że nasi pollitycy już szykują się do pochwalenia jacy są zaradni i przywrócili połączenie.
~bodzio3190 26-08-2009 12:30
Do czasu kiedy nie zlikwidują spółek rodzinnych i nie wrucą do jednej koleji -to będzie tylko gorzej.
~dlaczego?? zgadzam się z PKP Zenada 26-08-2009 12:34
SZKODA SZAJS ODCIELI NAM POŁACZENIE ZE STOLICĄ ja wolę pociągiem jechac dłuzej,a bez przesiadek i stresów niż autobusem do wroc , matrwic sie czy zdąze, aby się przesiac na pociag , :{ :((((((((((((((((((
~Julian Potato 26-08-2009 12:36
To przykre. Przez lata jeździłem do W-wy na studia tym pociągiem. To nigdy nie było dobre połączenie pod względem czasu przejazdu i jakości pociągu (złodzieje i syf). Ale było. A teraz w przeddzień momentu, kiedy w kotlina ma szanse zacząć rozwijać się turystycznie, likwidują jedyne połączenie ze stolicy, w którym można położyć się wieczorem w W-wie a obudzić rano w górach. Lokalne lobby jest słabe jak kupa.
~Zdzich 26-08-2009 12:56
No tak... Skoro Warszawa - Kraków, czyli niespełna 300km pociąg pokonuje w 2,5 czy 3h, zaś Warszawa - Jelenia Góra, czyli niespełna 500km pociąg przemierza w 10 czy 12h to coś jest nie halo. Ale co by tutaj jednak nie mówić to brak połączenia ze stolicą to ruch genialny... Dobrze, że chociaż autobus został
~yh świetnie 26-08-2009 13:51
Totalny zal. Nie dość ze wycofują pociąg Jelenia Góra-Warszawa to wycofują tez pociąg Jelenia Góra Gdynia Główna W te wakacje miałam okazje jechać tym pociągiem i wcale neie był pusty jechało nim duzo ludzi nad morze i nie tylko. No ale skoro PKP IC twierdzi ze wagony jadą puste to powodzenia. Skoro wycofują pociągi to poco było wogóle remontować dworzec.. Żenada!
~M_ek 26-08-2009 13:52
W dniu wczorajszym TVN24 pokazał reportaż ze Słupska, mają identyczny problem z PKP intercity. Słupsk walczy. Ale wydaje mi się że problem z nieopłacalnością połączeń jest po stronie przewoźnika. Zapewne w niedługim czasie znajdzie się prywatny przewoźnik który tak jak PKS Tur Jelenia Góra uruchomi połączenie autobusowe ze stolica i będzie się mu to opłacało. Pozdrawiam towarzyszy niedoli zmuszonych dojeżdżać do pracy w "stolycy", którym zabrano również Expres ”Pogórze” z godziny 13.33 (kursuje do 30.08.2009 r.) Cóż w niedługim czasie może się okazać że Jelenia Góra położona jest NIGDZIE.
~Skubi 26-08-2009 13:56
Likwidacja "karkonoszy " to nie jedyna zmiana od 1 września! zlikwidowany ma być drugi bezpośredni pociąg z jeleniej do warszawy - express "pogórze" (pomiedzy jelenia góra a wrocławiem) oraz bezposredni do gdyni. jelenia góra ponownie zostanie więc bez połączeń pośpiesznych łączących ją z reszta kraju. 4 pary pociągów wrocław - jelenia gora od 1 września będzie kończyc jazdę na stacji wałbrzych główny, likwidacji ulegną też wszystkie bezpośrednie składy relacji wrocław - szklarska poręba (zostaną tylko 2 pary dziennie z jeleniej do szklarskiej). ponadto pkp likwiduje połączenia jelenia góra - zgorzelec i wrocław - gorlitz (pociągi będą kończyć bieg w zgorzelcu). nasz region bardzo ucierpi w wyniku planowanych cięć , jest to największa zmiana na niekorzyśc w ciagu ostatnich kilku lat!!!
~yh świetnie 26-08-2009 13:56
Totalny zal. Nie dość ze wycofują pociąg Jelenia Góra-Warszawa to wycofują tez pociąg Jelenia Góra Gdynia Główna W te wakacje miałam okazje jechać tym pociągiem i wcale neie był pusty jechało nim duzo ludzi nad morze i nie tylko. No ale skoro PKP IC twierdzi ze wagony jadą puste to powodzenia. Skoro wycofują pociągi to poco było wogóle remontować dworzec.. Żenada!
~Maciekkkkkkk 26-08-2009 14:35
spoko, ale zatwo dwa PKSy jada do Warszawy z Jeleniej :D :D co narzekacie :D
~psiarz 26-08-2009 14:44
Metodycznie i z premedytacją realizuje się założenie: "Wrocław - piękna meropolia; Jelenia Góra i inne - głęboka prowincja. Ten sam model obowiązuje w państwach Ameryki Południowej.
~poślarz 26-08-2009 14:46
Ja tam się nie martwię. Mamy tylu wybitnych posłów jak żadne miasto. Po likwidacji naszych jednostek wojskowych Oni już nie dopuszczą, by cokolwiek nadal likwidować.
~kałboj 26-08-2009 14:48
Do Western City jeździ się kuńmi, a nie pociągiem - a więc nie biadolcie.
~sla 26-08-2009 15:20
a kij im w oko !!! PKP to dno !!! Po Kolej Polska skoro mamy PKS ktory jedzie średnio 2godz . Uwielbiam pociągi ale nie te które na odcinku 150 km jadą 4 godziny hahah . Na mnie kolej nie ma co liczyć !!!
~ 26-08-2009 15:26
trzeba spie.....ć za ocean
~ 26-08-2009 15:34
a CAŁKOWITą winą za likwidacje połączeń jest winny Franciszek Golas(Marian Kociniak) bo ROZpętał II wojne Swiatową
piipi 26-08-2009 15:58
.. i tak jestesmy zmuszenie do ..ODWIEDZENIA Wroclawia ! ~Smutne .. *piipi
~Grendal 26-08-2009 16:16
Tylko czekać na połączenie Western City - Warszawa City! Parowozem? Nie, powozem. :D
~cabanek_kamil 26-08-2009 17:14
Wolin nie bulwersuj się tak :D
~optymista 26-08-2009 17:46
Eeeeee... zawsze można dojechać do Wrocławia punktualnymi, luksusowymi i, co najważniejsze, superszybkimi pociągami PKP - w końcu nie od dziś połączenie Jelenia Góra - Wrocław są nazywane "polskimi TGV" !
~Tryton 26-08-2009 18:01
jak to "skreślony z rozkładu jazdy" :-O przecież dopiero co Pan Kucharski napisał "Na perony wspaniale odnowionego Dworca Głównego w Jeleniej Górze, z wygodnych pociągów wysypują się ci, którzy wolą te trzy godziny z Warszawy czy Berlina spędzić bez stresu czytając ksiażkę." C
~Poznań 26-08-2009 18:04
A u nas PKP Intercity utoworzyło dwa nowiutkie, szybkie połączenia Warszawa - Berlin (EC "Liczyrzepa"). Cudowna firma! Po co Wam pociągi, jak Wy i tak nie potraficie z nich korzystać? U nas za to każde nowe połączenie witane jest z otwartymi rękoma, no a z czegoś przecież trzeba je finansować.
~ 26-08-2009 18:11
Jak to "skreślony z rozkładu" przecież dopiero co pan Kucharski napisał "Na perony wspaniale odnowionego Dworca Głównego w Jeleniej Górze, z wygodnych pociągów wysypują się ci, którzy wolą te trzy godziny z Warszawy czy Berlina spędzić bez stresu czytając ksiażkę." Czy oni w tym całym PKP nawet Jelonki nie czytają ;-O po prostu zgroza z tym PKP :P a tak poważnie... to może po prostu nie ma tu po co przyjeżdżać... skoro pociągi są puste i nierentowne. Widocznie nie ma chętnych do przyjeżdżania, a ci co chcieli wyjechać, dawno już to zrobili. Może skupmy się na tym, by rozwijać to miasto, sprawiać by było tu po co przyjeżdżać... za pracą lub turystycznie. Zamiast wiąż snuć naiwne wizje a póżniej lamentować, że inni jakoś nie zamierzają spełniać naszych prowincjonalnych zachcianek. Po prostu jeśli chcemy, aby to połączenie było, to trzeba sprawić, że będzie na nie popyt. A on będzie zależny od tego, czy to miasto w końcu zacznie się rozwijać i przyciągać ludzi, czy dalej będzie się zapadać w prowincjonalizm, w dusznych oparach snów o turystycznej potędze.
~zzz 26-08-2009 18:33
przecież Jelenia Góra już od lat pod względem komunikacyjnym pkp stała się wsią, a na wsi niestety nie zatrzymują się intercity czy nawet pospieszne. widać takich macie włodarzy miasta którym zależy tylko na własne kasie a to niestety pośrednio oni są odpowiedzialni za funkcjonowanie komunikacji( w tym kolejowej) na własnym terenie. Spolka postępuje prawidłowo likwidując takie połączenia bo niby co to za pośpieszny z prędkością 20 km/h.
~do *piipi 26-08-2009 18:52
~Smutna *dziewczynko .. NIE placz ! We Wroclawiu .. tez jest INTERNET ! .. wez sobie poczytaj strone "Nowin" .. ~NA PEWNO Ci sie humor poprawi..
kwakwa 26-08-2009 19:07
do 26-08-2009 11:38 | rymcycymcy | a może jeleniogórzanie zrzucą się na twój wilczy bilet, do ostatniego z tych pociągów z przesiadką na końcowym do władywostoka...
kwakwa 26-08-2009 19:08
ps. będziesz się czuł jak "światowej klasy pasażer"
~Bob 26-08-2009 19:30
I bardzo dobrze, będę sobie w spokoju śmigał na nartach w Jakuszycach bez tych tłumów bufonów z Warszawki. Autkami nie dojadą bo nasze dróżki tylko my zimą pokonamy
~napaleniec 26-08-2009 20:48
a biadolicie wszyscy...Jak przyjdzie prywatny inwestor za PKP to dopiero zacznie sie maksymalizacja zyskow i minimalizacja strat. Zobaczycie ile wtedy polaczen pojdzie w cholere. PKP robi to co musi Prawda jest taka ze Jelenia Dziura to jak nazwa wskazuje zwykla dziura. co po pociagu ktory 120 km jedzie w 4h. Jezdzilem czesto tym pociagiem i prawda jest taka ze zdeecydowana wiekszosc wysiadala we Wrocku, do JG jechaly jednostki. szczerze mowiac to juz od dawna przeczuwałem ze tak to sie skonczy Puki co tory sa robione odcinkami. Jak sie skroci czas przejazdu to i popyt sie zwiekszy i Karkonosze wroca. Pozdro dla malkontentow
~a 26-08-2009 20:50
przecież teraz ludzie maja samochody JG-W-wa 6 godzin
~ann 26-08-2009 21:14
Region Jeleniogórski odcięty od świata.Juz nie tylko Warszawa.Gdynia ale nawet Lublin .Ciekawe kto do nas będzie przyjeżdżal np do sanatoriów przecież pokonywanie trudności związanych np z przesiadkami dla ludzi przyjeżdżających do sanatoriów w Cieplicach to już duze wyzwanie .A nie wszyscy maja samochody i sa na tyle sprawni żeby ganiać po peronach w poszukiwaniu " przesiadki "Z naszego regionu robi sie za .........ie a nie region przyjazny i otwarty
~pkp funny 26-08-2009 21:35
W Polsce mamy dwa miasta, które mają metro. To jest Warszawa i ... Wałbrzych :D Na tylu stacjach, na których zatrzymuje się pociąg, to tylko można spotkać w Wałbrzychu (Wałbrzych główny, Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Szczawienko) i jedziesz i jedziesz przez Wałbrzych, który nie ma końca :D
~ 26-08-2009 21:54
A ja już nie jeżdżę w delagcje służbowe do Warszawy. I jest mi wszystko jedno. Mile wspominam niekonwencjonalne spotkania w wagonie restauracyjnym "WARS". W okresie wczesnego Gierka piło się dobrze schłodzoną wódeczkę a na zakąchę była szyneczka konserwowa, z bułeczką, masełkiem i herbatką "Ulung", lub jajeczko w majonezie, kiełbaska z rusztu. Wagon sypialny tzw. "sliping" miał przedziały dla pań i panów. Ale w trasie /8 godzin jazdy przez Łodź Kaliską/ wszystko się zawsze dziwnie pomieszało. Było PRL-owsko i wesoło. Lepszy pociąg jeżdził z W-wy via Frankfurt am Main przez Jelenią Górę do Paryża W tym pociągu jechało mnóstwo facetów w skórzanych płaszczykach lub kurteczkach. Ale też było wesoło. Wagony podzielone były na dwie części "la paloncych" i "la niepaloncych". Jedni i drudzy wdychali woń papierosów "Mazur", "Sport", "Giewont", "Carmen " lub cyrankiewiczowskich "Belwederów". Wprawdzie było siermiężnie, jednak z nostalgią wspominam ten tzw. "czaso-okres", gdyż był to czas mojej młodości, był to mój czas. To se ne wrati. By,by PKP z jeleniogórskiego historycznego dworca. Dolnoślązak.
~PIP 26-08-2009 22:24
Co nam po takiej stolycy do której nie można dojechać ? Może to stolyca dla tych palantów ze ściany wschodniej ?
piipi 26-08-2009 22:36
~NAPALENIEC .. ale ty jestes JASNOwidzem ! .. to *pociaga !
~aśka 26-08-2009 23:06
Tak trzymać! Zlikwidować połączenia kolejowe z Polską, a ponadto wykopać na drogach wyjazdowych z miasta \"wilcze doły\", żeby mieszkańcy siedzieli w domu. Miałam nadzieje, że nastąpi wreszcie naprawa torów kolejowych, ale nie spodziewałam sie, że zlikwidują połączenie. \"Cudowny pomysł\".
~Zdzich 27-08-2009 0:00
Czyli Jelenia - Gdynia też idzie do likwidacji? Już nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Nie dość, że jedyny autobus jaki jeździ w tamtym kierunku to sezonowy autobus z Wrocławia, a pozostałe 10 miesięcy? Po prostu cyrk na kółkach. @kamik1985: Jelenia Góra to już ledwo 85-tysięczne miasto. Z Wałbrzychu nie ma metra, to jest po prostu taka ichnia SKM-ka, zwana WKM-ką (Wolna Kolej Miejska) :P
~kazik orzeł 27-08-2009 0:41
do 21:54, święta racja to se ne wrati i i i i
~Czyniacy cuda 27-08-2009 0:43
Prezydencie Jeleniej Gory . Kup Pan takiech wielkich traktorow od Ruskich kilka , Zaoraj Pan ten balagan , drzewa Pan posadz w tym miejscu i bedzie cacy . Dziwie sie Wam , Polakom , Jeleniogorzanom , ze mieszkacie w Polsce . Zwykle jak czytam te wiesci z III Swiata to rozbawiaja mnie Wasze problemy . Pozdrowienia z lepszego swiata .
~... 27-08-2009 9:50
Specu od cudów: a znasz bajkę o Ty-Mi-Tu-Nie? Siedz sobie w swoim grajdołku na kupie gnoju i ciesz sie swoim lepszym swiatem ;p A panom z PKP juz dziekujemy :)
~Julian 27-08-2009 9:54
Do Czyniącego Cuda: Żałosny, smutny i śmieszny człowieczku, dobrze, że nie mieszkasz w Polsce, bo takich dupków ci u nas już dostatek. Ciekawe jak tam ten cudowny kraj, w którym mieszkasz, radzi sobie z kryzysem... Aaaa, nie radzi sobie. Ciekawe dlaczego...? Może dlatego, że na zachodzie Europy w krajach mlekiem i miodem płynącym już nikomu nie chce się pracować, bo państwa opiekują się takimi pijawkami. W Polsce nie jest idealnie, w Jeleniej też, ale to, czego my dokonaliśmy w ciągu ostatnich 20 lat, żaden inny Angol czy Szwabik by nie zrobił. Trochę honoru "Czarodzieju", pogadajmy za kolejnych 20 lat. Wtedy nie będzie Cię już stać na kawałek mieszkania w Polsce... a może już Cię nie stać, dlatego wyjechałeś :)))) PS. Jak tak gardzisz naszym narodem, to po co czytasz Jelonkę bucu???
~ 27-08-2009 12:40
Gdyby pociągi na odcinku Jelenia-Wrocław nie wlokły się ponad 4 godziny, a ceny biletów były niższe, to PKP miałoby więcej chętnych na swoje usługi. Ciekawostką jest to, że poza ceną biletu, to na tej trasie, nie ma zupełnie różnicy między pospiesznym o osobowym. Choć zdarza się, że osobowy jedzie krócej niż pośpiech. Jakby przewoźnik myślał racjonalnie i umiał wyciągać wnioski, to by inwestował w ten odcinek. Warszawiacy nie koniecznie chcą tłuc się samochodami do Szklarskiej, szukać miejsc parkingowych i płacić za możliwość parkowania. Dużo osób z chorobą lokomocyjną wybiera pociągi, ale PKP ma to w poważaniu.
~paradise 27-08-2009 14:24
Nie każdy ma samochód, a nawet jeśli, to przy obecnych cenach paliwa i stanie dróg podróż do stolycy to jest koszmar!
~zetor 27-08-2009 16:43
Jestem z czasów w których polska rosła w siłę a ludzie żeli dostatnio. (lata 70-te) to co się teraz wyrabia to... powodzenia barany durne.
~zetor 27-08-2009 16:47
Ile jedzi się z Jeleniej do kielc? 17 godzin!!!!!! z trzema (sic) przesiadkami. Pierwsza w Węglincu?!!! Coście skurw....... uczynili z tą krainą?
~zetor 27-08-2009 16:47
Jestem z czasów w których polska rosła w siłę a ludzie żeli dostatnio. (lata 70-te) to co się teraz wyrabia to... powodzenia barany durne.
~gosc niedzielny 27-08-2009 17:36
~Czyniacy cuda ... wróciłeś właśnie po 16 godzinach na budowie i przekazałeś nam tutaj swoje złote myśli. Brawo. Zdajesz sobie sprawę z tego, że tam gdzie teraz mieszkasz pozostaniesz z opinią polaczka pijaka, albo gościa o którym opowiada się prymitywne dowcipy... nawet do drogówki nikt ciebie tam nie weźmie... Samo to, że zaglądasz tutaj, świadczy tylko o tym, że tam nic ciebie nie wiąże, a tutaj... tutaj też już jesteś obcy. Może się wystrzel w kosmos, jednego niezrealizowanego frustrata będzie mniej na tym świecie.
~gosc niedzielny 27-08-2009 17:39
~zetor, na przyszłość do Kielc wysyłaj się paczką kurierską, będziesz szybciej i bez przesiadek.
~pipek 27-08-2009 20:03
szczyt głupoty , likwidacja tego pociągu
~xxx. 27-08-2009 22:38
A ja i moja rodzinka szybko nie skorzystamy z tej instytucji. Około miesiąca temu, w niedzielę, pojechaliśmy na wycieczkę autem do Szklarskiej Poręby, w powrotna drogę, mój synek 5-cio letni chciał przejechac sie pociągiem, wiec ja wracałem autem, a żonę z dzieckiem zawiozłem na dworzec w Szklarskiej Porębie. W okienku kasowym napotkaliśmy bardzo nieprzyjemną i arogancką pani, o nazwisku Czerwinska, jak sie później dowiedziałem, ktora nie chciała sprzedac biletów dla mojej żony i i syna, ponieważ nie miała wydac z 20 zł. Koszt tych biletów wynosił około 12 zł ( nie pamietam teraz dokladnie ). Powiedziała, że jak nam sie cos nie podoba, to mozemy zmienic środek lokomocji. I gdyby, nie to, że moj syn nigdy nie jechał pociągiem i bardzo chciał to pewnie skorzystalibysmy z propozycji tej pani. Szkoda słow, że w dobie kiedy PKP kuleje, pracują takie osoby. Dodam jeszcze, że jesli czyta to ktos z przełożonych tej pani, to zatrzymaliśmy te bilety z żoną i jestesmy skłonni napisac skargę na tą panią i mamy również świadków tego incydentu, mieszkanców jeleniej góry, ktorzy stali za nami w kolejce.
~torpiciel historii 28-08-2009 8:30
To są te obiecywane w POmiętnym 2007 r. cuda........
~ 28-08-2009 11:19
Dnia 23.07.2009 jechalysmu do warszawy z Jeleniej Gory pociagiem Intersity tylko 25 godzin to byla jazda .Mialysmy byc na drugi dzien rano a bylysmy o 21.45 w Warszawie to jest szybka jazda Brawo dla Intersity .
~jed25 28-08-2009 12:58
Modle sie zeby np Deutsche Bahn wykupiło PKP, albo ktokolwiek, moga być nawet Czesi, Chińczycy czy Szwedzi. Może wtedy byłoby normalnie
~jo 29-08-2009 1:16
o o o
~Jolanta W-wa - JG 29-08-2009 16:46
To dla mnie przerażające! Jeżdżę sypalnym lub kuszetką, jak jest. Jedyny bezpośredni pociąg!!! I to w obie strony! Polikwidowano kilka i te dzienne bezpośrednie z JG-W-wą! To jak ma być? Żeby jechać do W-wy sypialnym, to mam do Wrocławia jechać osobowym (wieczorowo-nocnym) a po 24 w nocy mam przesiadać się do sypialnego!? Albo powrotny do JG : dojeżdżam ok. 5 do Wrocławia i znów się przesiadać z sypialnego na osobowy do JG!? To jest znęcanie się za nasze pieniądze na pasażerach! To wręcz, najdelikatniej mówiąc, absurd, a niedelikatnie to bezczelność i okrucieństwo! Jestem stara, a z sypialnych korzystali też osoby po sanatoriach, alb o do sanatoriów, czyli chorzy!!! i takie znęcanie się nad nimi!??? Kategorycznie nie zgadzam się na taką likwidację!!! Jolanta
teessi 30-08-2009 13:18
Ten bezpośredni pociąg to było dobre wyjście zwłaszcza dla starszych ludzi, im naprawdę ciężko z bagażami przesiadać się z PKS-u na PKP we Wrocławiu. Wiele osób jeździ do cieplickiego sanatorium, a potem stamtąd chciałoby wrócić bez przesiadek. Nie dla wszystkich autobus jest dobrym wyjściem, z różnych powodów.
KochaS8307 1-09-2009 12:05
Pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia Główna nie został całkowicie zlikwidowany z rozkładu jazdy PKP. Od 23 czerwca do 31 sierpnia 2009 roku pociąg Jelenia Góra - Gdynia Główna odjeżdżał o godzinie 19:31 i to usunięto ten pociąg z rozkładu jazdy PKP, ponieważ to było wakacyjne połączenie. Na rozkładzie jazdy pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia Główna dalej widnieje, ponieważ odjeżdża o godzinie 19:53.
~Obeznany 7-09-2009 13:06
Tak, Warszawa i Gdynia odjeżdzaja o godzinie 19.53 tylko do 12.09.2009, po tej dacie, zeby moc dostac sie do stolicy i na wybrzeze wyjedziemy z J.G. o odzinie 17.49 do Wroclawia, we Woclawiu bedziemy na 21.30 i z Wroclawia do Warszawy odjazd o godzinie 23.35,na centralnym 6.00, a do Gdyni o godzinie 23.40 i w Gdyni o 8.55 rano. Wicej informacji po dnumerem telefonu 19436, (komórka) 7519436 PS. Wszelkie żale i skarki prosze kierować do spółki IC, bo odwolywane pociagi prowadzi wlasnie ta spolka. Chce przypomniec, ze IC nie ma dotacji do polaczen i dlatego moze robic co chce. Jesli uzna, ze pociag jest nieoplacalny to go odwola i nikt tej spolce nic nie zrobi, to sa prawa rynku. Jesli zaś chodzi o Przewozy Regionalne, to ta spolka jest nalezy w wiekszosci do Urzedów Marszałkowskich i to one teraz ustalaja rozklady jazdy, wiec jesli ktos psioczy na Przewozy Regionalne, to psioczy juz nie na PKP, a na wladze wojewodztwa. A najwicej maja do powidzenie ci, ktorzy z kolei wogle nie korzystaja!
KochaS8307 9-09-2009 19:12
@Obeznany: Pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia Główna oraz Gdynia Główna - Jelenia Góra to jest pociąg wakacyjny i się nie dziwię, że zniknął z rozkładów jazdy, więc nie pisz, że on jeździ do 12.09.2009, bo Ci nie uwierzę. Dokładniej dla Ciebie to pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia Główna oraz Gdynia Główna - Jelenia Góra kursuje od 20/21.VI do 31.VIII/1.IX i jest to pociąg wakacyjny... Kto nie wierzy to zapraszam na stronę PKP InterCity...
~W.P 51 13-09-2009 17:12
Jest to przerazające likwidować jedyny pociąg z kuszetką, tym pociągiem jeżdza ludzie starsi i chorzy, nie każdy może podróżować w byle jakich autobusach a w tym pociągu można było się wyspać WSTYD
~Justyna 007 16-09-2009 12:08
jestem poprostu wściekła z powodu kolejnych głupot urzędników!..przyszłość tego regionu - w wykoszystaniu walorów przyrodniczych i zabytkowych! w kotlinie Jeleniegórską pieniądze dosłowne leżą pod nogami:wspaniała przyroda i zabytki, gorące żródła, blizkość do Czech i Niemiec..i co z tego? NIC!! do Pragi nie dojechać, do Drezna też!! O JAKIM ROZWOJU TURYSTYCZNYM MOŻNA GADAĆ?? Ten region mógl by EKOLOGICZNiE!- zarabiać grube piniądze! co widzimy? i gdzie POLSKI RAJ?? już nie mówiąc o tym że skasowanie województwa spowodowało magrinezaciju regionu, sanatoriusze wyglądają jak w gorszych czasach PRL (porównajcie z Czeskimi kwitniącymi Cieplicami!), to jeszcze odcięcie transportowe (a to akurat tak jest po likwidacii połączenia z Warszawą, Gdynią ,Białymstokiem!) zpowoduje pogorszenie sytuacji - już powoduje! jaki biznes?? też wynosze się stąd! nie jestem w stanie tyle siedzieć za kierownicą żeby spotykać się z klientami i przepraszać że nie mogą oni ani dojechać ani dolecieć do dziury w centrum Europy..
~do Justyna 16-09-2009 20:04
Trochę się zagalopowałaś. Bezpośredniego połączenia z Białymstokiem nigdy nie było, nawet w czasach komuny była przesiadka w Warszawie. A Ty w ogóle jesteś Polką? Bo jakoś tak po cudzoziemsku piszesz. Decyzja o likwidacji połączenia błędna, co racja to racja.
~podróżnik 27-09-2009 21:57
do Białegostoku był bezpośredni - kilka wagonów doczepionych do Karkonoszy o 19.53, rozczepianych w warszawa wschodnia ( jak Gdynia rozczepiana we wrocławiu) - dlatego tyle było z wrocławia wagonów 3 z białegostoku, 4 z gdyni, reszta z warszawy. Jeździłem do warszawy b. często - kilka razy w miesiącu, kilkanaście razy w roku do gdańska, zawsze sypialnym i prawie zawsze był komplet i trzeba było wcześniej kupić bilet - i tu i tu. Może puścić więcej wagonów sypialnych, to intercity zarobi na kilka 2 i 1. Brak bezpośredniego połączenia JG z Warszawą, krakowem, gdańskiem, lublinem to skandal - jednak najgorszy pociąg lepszy jest od autobusu - a przesiadka o 5 rano z sypialnego to po prostu debilizm. W czechach w każdym nocnym dalekobieżnym pociągu jest sypialny, czesto 2, 3 wagony. Wiele osób woli zapłacić 70 zł i wygodnie, śpiąc, dojechać, niż tracić dzień na jazdę, lub szukać hotelu - często droższego. Kiedy intercity zacznie myśleć eknomicznie i o pasażerze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group