Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3177
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pochwal się nalewką! Smakiem i mocą

Wtorek, 6 września 2011, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: Przemysław Wiater
Sudeckie Bractwo Walońskie pod światłym patronatem Wielkiego Mistrza Juliusza Naumowicza organizuje II Festiwal Nalewek Karkonoskich.

Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się pochwalić oryginalną, sporządzoną przez siebie regionalną nalewką; słodką bądź wytrawną. Komisyjnej ocenie zostaną poddane kolor, klarowność, zapach i smak napoju. Konkursowe wyłonienie najlepszej z nalewek rozpocznie się w Starej Chacie Walońskiej w niedzielę 18 września o godzinie 15.00 w Światowy Dzień Monitoringu Wody.

Nalewki należy dostarczać w naczyniach szklanych bądź ceramicznych do kwalifikacji wstępnej na ręce mincerza walońskiego Roberta Pawłowskiego do Mennicy Sudeckiego Bractwa Walońskiego w Starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12 telefon 722276280.

Po przejściu stosownych procedur nalewki będą miały zaszczyt wziąć udział w konkursie. Autorzy najlepszych nalewek zostaną zgodnie z walońską tradycją sowicie nagrodzeni, a ich sława rozniesie się po całej Valonia Sudetica. Do udziału w festiwalu zapraszamy wszystkich mieszkańców gór naszych – proponuje Przemysław Wiater, kanclerz Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group