Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3110
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pobici podczas integracji polsko–romskiej

Środa, 24 sierpnia 2011, 9:26
Aktualizacja: 12:24
Autor: Angela
Poważnymi bójkami zakończyły się tegoroczne Dni Kultury Romskiej. Dwóm młodym mieszkańcom Kowar złamano nos i szczękę. Jeden z poszkodowanych przez kilka dni przebywał w szpitalu. Jego matka zapowiedziała, że sprawy nie odpuści i wczoraj zgłosiła się na policję.

Do pobicia miało dojść podczas Dni Kultury Romskiej w Kowarach, 15 sierpnia około godziny 21.30. Zdaniem matki jednego z poszkodowanych, kiedy grupa Romów dokonała rozboju, jej syn i kolega stali przy samochodzie na parkingu przy dyskoncie spożywczym Biedronka.

– Najpierw do mojego syna podeszły dwie Cyganki, które coś od nich chciały. Najprawdopodobniej zostały one wyzwane, na co poszły się poskarżyć stojącym obok Romom. Wówczas mój syn i jego kolega zostali zaatakowani przez grupę Romów i wywiązała się bitwa. Mój syn ma złamaną szczękę, a jego kolega złamany nos. Ja tej sprawy tak nie zostawię, zrobię wszystko, by więcej takich imprez nie było u nas w Kowarach. Podczas imprezy wódka lała się dosłownie strumieniami. Jeśli więc ktoś nie potrafi dopilnować porządku na takich imprezach nie powinien ich organizować. To miała być integracja polsko – romska. Jak integrowali się tam ludzie, nie trzeba komentować – mówi matka 19-letniego poszkodowanego.

Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze potwierdza, że w podanym dniu doszło do kilku bójek i szarpanin. Wczoraj zawiadomienie o pobiciu jednego z poszkodowanych chciała zgłosić jego matka, jednak została pouczona, że to poszkodowany musi osobiście złożyć zeznania i dostarczyć dokumentację medyczną.

- Kiedy poszkodowany złoży oficjalne zawiadomienie o pobiciu, szczegółowo sprawdzimy okoliczności tej sprawy. Tymczasem takiego zawiadomienia nie ma – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group