Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2183
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po wiosennym ataku zimy. Sytuacja wraca do „normy”

Wtorek, 3 maja 2011, 15:57
Aktualizacja: 18:03
Autor: D. Górski. Petr
REGION: Po wiosennym ataku zimy. Sytuacja wraca do „normy”
Fot. Petr
Śnieg, który od wczesnych godzin porannych paraliżował ruch w Kotlinie Jeleniogórskiej, powoli przestaje padać. Komunikacja – choć jeszcze utrudniona – staje coraz bardziej płynna. Wciąż są przerwy w dostawach energii elektrycznej: prądu nie ma, między innymi, w Jagniątkowie i niektórych rejonach Cieplic. Na drogach w sumie wydarzyło się 10 kolizji.

Intensywne opady śniegu trwające od godz. 6.00, zmobilizowały setki zmotoryzowanych wczasowiczów do wcześniejszego wyjazdu z Karpacza. W efekcie cała główna droga w kierunku Miłkowa pokryła się uklepaną zlodowaciałą warstwą sinego śniegu. W sytuacji kiedy wszyscy kierujący poruszali się na letnich oponach, co wymuszało bardzo powolną jazdę, w ciągu pół godziny utworzył się wielokilometrowy korek blokujący całe
miasto. Pług śnieżny nie mógł w tych warunkach należycie oczyścić jedynej drogi wyjazdowej.

Odnotowano liczne zakłócenia Autobus PKS "Tour" Jelenia Góra zjeżdżający z Karpacza Górnego o godz. 9.20 dotarł na przystanek w centrum miasta dopiero po trzech godzinach ślimaczej jazdy w ścisłym korku, choć do górnego Kapacza dojechał planowo. Ruchem kierowała policja i straż miejska, która pomagała rozładować korki.

Nieprzejezdna, a potem trudno przejezdna była droga Jelenia Góra – Wrocław. Policjanci namawiali podróżnych, aby kierowali się do stolicy Dolnego Śląska przez Kamienną Górę.
– Odnotowaliśmy kilka kolizji spowodowanych trudnymi warunkami na drogach. Ponadto, na bieżąco otrzymujemy informacje o łamiących się drzewach w mieście i regionie. Na szczęście, nikomu nic się nie stało – mówił nam nadkomisarz Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Na szosie "wrocławskiej" niegroźnie zderzyły się trzy auta. Stłuczki były też w mieście. Sytuację na węźle grabarowskim opanowano około godz. 15. 30. Przejedna też jest już droga krajowa nr 3 w kierunku Szklarskiej Poręby.

Wiele miejscowości i niektóre części Jeleniej Góry nie miały prądu: śnieg i połamane konary zrywały napowietrzne linie energetyczne. Światła nie było, między innymi, w Cieplicach i Sobieszowie. Do godz. 15. 30 nie przywrócono dostaw energii do Jagniątkowa. Według zapewnień energetyków prądu ma nie być co najmniej do godz. 18.

Według prognoz opady śniegu mają do wieczora zaniknąć. Jednak w nocy można spodziewać się spadków temperatury nawet poniżej zera, co może znacznie utrudnić ruch. Stopniowy powrót wiosennej aury synoptycy zapowiadają od jutra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group