Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3898
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po weekendzie: posypały się mandaty

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 14:24
Aktualizacja: 14:27
Autor: 112
Region: Po weekendzie: posypały się mandaty
Fot. Archiwum
W związku weekendem kończącym ferie oraz kończącym karnawał, w dniach od 24 do 26 lutego jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu oraz turystom, którzy w tych dniach wyjeżdżali z Kotliny Jeleniogórskiej.

W regionie doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 26 lutego br. około godziny 18.35 w Piastowie. 42-letni kierujący pojazdem marki Ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, ale okazało się, że był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 pojazdów, ukarali 121 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym czterech za przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km, którzy w ten sposób stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego oraz jednego kierującego, który kierował wbrew zakazowi sądowemu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Na szczęście na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, jak również policja jeleniogórska nie odnotowała poważnych zdarzeń kryminalnych. W tych dniach funkcjonariusze obsłużyli blisko 180 interwencji, a wylegitymowali 840 osób – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group