Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5964
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Po ulewie wezbrane rzeki i zalany budynek z Biedronką

Piątek, 31 maja 2013, 13:13
Aktualizacja: Sobota, 1 czerwca 2013, 8:08
Autor: Mea
Jelenia Góra/Region: Po ulewie wezbrane rzeki i zalany budynek z Biedronką
Fot. Straż Miejska
Podczas wczorajszej (30.05.) nocnej ulewy woda wdarła się do budynku przy ul. Poznańskiej w Jeleniej Górze, gdzie mieści się m.in. market Biedronka. Dzisiaj o godz. 7.00 rano o 15 cm przekroczony został stan ostrzegawczy wody w rzece Bóbr w Jeleniej Górze oraz o 2 cm w tej samej rzece w Wojanowie.

Przedstawiciele wydziałów zarządzania kryzysowego w Jeleniej Górze i powiecie uspokajają. - Już widać, że poziom wody w rzekach opada, więc obecnie nie ma powodu do obaw – poinformował Henryk Lonatowski, inspektor z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Niestety na przyszłe dni nadal przewidywane są opady deszczu. – Mogą wystąpić lokalne podtopienia, ale rzeki nie powinny wystąpić z koryt – powiedziała Marta Weraksa, gówna specjalistka do spraw zarządzania kryzysowego z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

Dzięki szybkiej reakcji Straży Miejskiej i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze woda nie wyrządziła większych szkód w budynku przy ul. Poznańskiej. O deszczówce wpływającej do budynku, gdzie mieści się Biedronka poinformował Straż Miejską mężczyzna, który przejeżdżał tamtędy samochodem. Na miejsce udał się patrol i po potwierdzeniu informacji powiadomił Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Strażnicy zabezpieczyli wejście do budynku workami z piaskiem otrzymanymi od PCZK.

W sprawach kryzysowych mieszkańcy Jeleniej Góry mogą dzwonić do Straży Miejskiej pod nr tel. 757525162 , natomiast mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego na całodobowy numer 756473108 do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group