Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6237
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po szybkiej akcji bandyci w kajdankach

Środa, 21 stycznia 2009, 12:04
Aktualizacja: Piątek, 23 stycznia 2009, 7:52
Autor: TEJO
Jeden zastraszył kobietę nożem i ukradł jej przenośny komputer, drugi stał na czatach. Po rozboju szybko wpadli w ręce wezwanych na miejsce policjantów. Starszy ze sprawców trafi do więzienia na co najmniej trzy lata. Drugi ma zaledwie 16 lat.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy w Jeleniej Górze. – Bandyci wpadli w ręce policjantów kilka minut po napadzie na 42-letnią kobietę. Pokrzywdzona w nocy wracając po pracy do domu została napadnięta na ulicy przez zamaskowanego kominiarką mężczyznę. Bandyta zastraszył kobietę nożem, a następnie ukradł jej laptopa o wartości 1500 zł. Jak się okazało na tzw. „czujce” stał drugi ze sprawców – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła o przestępstwie policję. Przekazała również rysopis napastników. Oficer dyżurny do poszukiwań sprawców wysłał kilka patroli policyjnych. Kilka minut później jeden z nich nieopodal miejsca przestępstwa zauważył dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał poszukiwanym.

Ci jednak na widok policjantów wzięli nogi za pas. Jeden z nich wyrzucił jakiś przedmiot w krzaki. Po krótkim pościgu sprawcy zostali zatrzymani. Przedmiotem wyrzuconym w krzaki był skradziony laptop.

28-letni jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat. Nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu, a za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
64
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group