Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9490
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po Nocy Profilaktyki na Placu Ratuszowym

Niedziela, 23 czerwca 2013, 7:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 14:20
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Po Nocy Profilaktyki na Placu Ratuszowym
Fot. mestra
Wczoraj (22.06) w całej Polsce o godz. 15.30 rozpoczęła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki. W Jeleniej Górze dzieci, młodzież i dorośli przemaszerowali z transparentami od kościoła Garnizonowego na Plac Ratuszowy, gdzie o godz. 16.00 został wybity Rytm Wolnych Serc. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Główna Policji.

– Jest to akcja prewencyjna, która odbywa się w całym kraju i rozpoczyna o tej samej godzinie przemarszem dzieci i dorosłych z hasłami dotyczącymi problematyki uzależnień – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – To pierwsza tego typu impreza w Jeleniej Górze. Zobaczymy jak się przyjmie, ale bardzo chcemy, aby były następne. Wiadomo, że na pewno lepiej zapobiegać niż leczyć. Narkotyki są ogólnie dostępne, alkohol również, więc chcemy pokazać, że te używki bardzo często rujnują życie. Zależy nam, aby wpoić młodzieży, że lepsze jest życie bez uzależnień, bo wtedy można realizować wszystkie swoje plany i marzenia. Natomiast jeśli się wplączą w używki różnego rodzaju, to życie może skończyć się niestety tragicznie – dodaje Edyta Bagrowska.

Od godz. 16.00, kiedy wszyscy uczestnicy akcji wybili Rytm Wolnych Serc, łącząc się tym samym z innymi miastami w całej Polsce, do godz. 21.00 na Placu Ratuszowym odbywały się tematyczne przedstawienia, koncerty młodych artystów i pokazy służb mundurowych. W trakcie imprezy przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień prowadzili konkursy dotyczące problematyki uzależnień, chętni mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym. Dla najmłodszych przygotowane zostało miasteczko ruchu drogowego i darmowe bilety przygotowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze do wykorzystania na dmuchanym zamku, w labiryncie oraz na bugee.

Po godz. 21.00 chętni mogli wziąć udział w nocnych rozmowach o profilaktyce w sali konferencyjnej w budynku Ratusza, prowadzonych będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Organizatorami akcji na Placu Ratuszowym byli: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1292
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group