Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6442
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po nieudanej próbie przewrotu–rozmowa ze starostą

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 2 lutego 2016, 13:00
Aktualizacja: Środa, 3 lutego 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
– Taka sytuacja w wielu powiatach się zdarza, radni mają prawo złożyć wniosek o odwołanie starosty i robią to, chociażby w powiecie zgorzeleckim, gdzie również został złożony taki wniosek – mówi Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórski.

- Dziwna jest jedynie sytuacja taka, że grupa radnych, która składa wniosek o odwołanie starosty motywuje to tym, że starosta popełnił przestępstwo nie zgłaszając tego do prokuratury – zauważa starosta powiatu jeleniogórskiego, która w odpowiedzi podała wnioskodawców do prokuratury z par. 226, a więc za znieważenie funkcjonariusza publicznego. - Każdy punkt jestem w stanie obronić i wyjaśnić. Skoro ktoś nie chce ze mną współpracować, to mógł to napisać i ja to rozumiem, natomiast tutaj tak mocno chciano umotywować swój wniosek o odwołanie, że autorzy za daleko „pobiegli”. Jeżeli kogokolwiek oskarża się w jakikolwiek sposób, to trzeba mieć dowody – podkreśla Anna Konieczyńska.

Art. 226 Kodeksu Karnego:
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

- Muszę bronić swojego dobrego imienia. Każdy, jeśli coś robi, mówi, podejmuje decyzje, to odpowiada za swoje czyny – zaznacza starosta. Zatem czy w takiej atmosferze jest możliwa dalsza, konstruktywna współpraca? - Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy dorośli, zdajemy sobie sprawę, że nasi wyborcy wybrali nas nie po to, abyśmy załatwiali swoje partykularne interesy, tylko pracowali na rzecz powiatu. Uważam, że każdy z nas nadal - najlepiej jak potrafi – będzie pracował. Ja jestem gotowa do pracy – dodaje na zakończenie Anna Konieczyńska.

Od autora:
Wniosek o odwołanie starosty Anny Konieczyńskiej był głosowany na sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego w miniony czwartek (28.01). Grupa sześciu radnych, która się pod nim podpisała informowała o utracie zaufania, a także zarzucała staroście m.in. mobbing. Wniosek w czasie głosowania poparło 10 radnych, przeciw było 9. Wymagana większość to 12 głosów. Po nieudanej próbie odwołania, ewentualna kolejna próba może nastąpić po upływie sześciu miesięcy, ale do tego czasu – jak to w polityce – wiele może się wydarzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~jacek z doliny 2-02-2016 14:51
starosta to jedno ale wypieprzyć tych zatwardzialych lewaków z róznych działów w starostwie po już za długo pierdzą w stołki na ciepłych posadkach i umoczeni. decyzje korzystne dla znajomych krolika a dla zwyklego zjadacza chleba zawsze przeciwko. czystke tam zrobic!
~Bambo 2-02-2016 16:53
Na razie znam tylko jedną sprawę świadcząca o pracy pani starosty. Przekomarzanie się o odśnieżanie jednej b. ważnej drogi..... Znana sprawa w Polsce. Kompetencyjność, przekazanie, czy nie przekazanie lub przekazanie innej administracji, itd.... To śmieszne. Drga, do czasu pokazania jej w TV ogólnopolskiej była nie przejezdna. A ile jest takich lub podobnych spraw? Pani starosto po takim numerze należało by się samej podać do dymisji, a nie grzać stołek!!!... W końcu jeśli nie ma pani pieniędzy to jak pani rządzi?.....
~ksawercia 2-02-2016 17:16
Jak nie pani Anna to pytam się kto??? Może PiS razem z PSL-em i kimś tam jeszcze powiedzą, kto godnie zastąpiłby panią starościnę. No śmiało pokażcie ,że macie dobry pomysł ! Wyjdźcie z cienia, czy krzaków, bo wyborcy czekają na "dobrą zmianę" -a taką obiecała po. Premier IV RP.
~rad567 2-02-2016 17:35
Popłóczyny PSLowsko-PiSowskie próbują przejąć władzę, ale są zbyt słabi aby tego dokonać. Wrócił Grzegorz i już nie będą tak skakać i bo zajmą się lizamien jego tyłka
~Pieta 2-02-2016 17:48
Do Bambo droga na Okraj tak wazna jak twoj artykol
~yestOK 2-02-2016 18:25
Ej, cwaniaki, pokażcie to zdjęcie całe, z dekoltem Pani Starosty. Mniam, mniam....
~zima 2-02-2016 18:28
Jakie brzydkie jest to słowo "popłuczyny"!!! Jak źle świadczy o człowieku, który używa takich słów i jeszcze ortografii nie zna!!!! Fuj :(
~hę? 2-02-2016 18:43
a co na to sfetru?
~kompromitacja 2-02-2016 18:44
ona to jest po prostu kompromitacja
~Bambo 2-02-2016 22:02
Do 17:48 Pieta. Pewnie jeździsz wozem konnym, albo chodzisz na piechotę, dlatego dla ciebie jest nie ważna. Widocznie dla Polski jest ważna skoro o tym mówili w ogólnopolskiej telewizji, przy okazji wspominając że administracja nie umie się dogadać....
~ladrs 2-02-2016 22:12
szkoda że nikt nie pyta dlaczego chcieli ją odwołać to byłoby ciekawe i interesujące a nie taki tam wywiad a pania starostą od której nic się nie dowiemy broni układu i tyle zapytajcie pracowników kim jest ta kobieta a się zdziwicie
~ 3-02-2016 0:51
Koalicja PiS, PSL próbowała śmiesznego przewrotu i sami się ośmieszyli !!! Mądrość PiS porażająca !!!!
~kora 3-02-2016 6:41
odwołyać to możecie tych na których głosowalście i nie obrażajcie nas większości, którzy wtbraliśmy. Na tym polega demokracja.
~lol 3-02-2016 8:55
a szkoda że się nie udało, szczególnie żal dla dobra regionu. ale rzeczywiście nie ma dobrego następcy wśród PSL.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group