Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3635
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po „Mechaniku” do… tworzyw sztucznych

Czwartek, 24 marca 2011, 9:13
Aktualizacja: 13:30
Autor: RED
Prezydent Marcin Zawiła spotkał się z grupą przedsiębiorców z Jeleniej Góry i najbliższych okolic, zajmujących się sprawami przerobu tworzyw sztucznych i wyrobem kształtek z tych tworzyw. W spotkaniu wzięła także udział dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Wanda Kozyra.

– Celem naszego spotkania było „spięcie” działań edukacyjnych na poziomie kształcenia zawodowego z realnymi potrzebami lokalnych wytwórców, a z drugiej strony zainteresowanie przedsiębiorców kontaktami ze szkolnictwem zawodowym już na poziomie wyboru kierunków kształcenia, co łącznie pozwoli na lepszą organizację rynku pracy w najbliższej przyszłości – powiedział Marcin Zawiła.

Poza szerzej znanymi „Jelenia Plast”, „Simet S.A.” i „Dr Schneider Automotive Polska” w spotkaniu wzięli udział szefowie firm „Proinval”, S.A. i „Mar-Mat”. Spotkanie – którego inicjatorem był prezes „Simet” S.A. Ryszard Grot miało rzeczowy przebieg i zakończyło się konkretnymi deklaracjami prac i ustaleniem ich harmonogramu.

W ZST „Mechanik” powstanie klasa z przedmiotami specjalistycznymi, mającymi zastosowanie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Pod te potrzeby będzie m.in. wyposażone przyszkolne Centrum Kształcenia Zawodowego. Pomoce naukowe przekazywać mają w miarę możliwości niektóre zakłady, zainteresowane pozyskaniem nowych pracowników.

Aby program edukacji był możliwie dostosowany do potrzeb zawodowych, wybrani specjaliści z zakładów będą prowadzili niektóre zajęcia praktyczne w „Mechaniku”. To wszystko ma sprzyjać sytuacji, by możliwie najpełniej skoordynować działania edukacyjne z prawdziwymi potrzebami wytwórczymi regionu – podał Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Dodajmy, że w ZST „Mechanik” od tego roku szkolnego działa klasa o profilu lotniczym zorganizowana we współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group