Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5889
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po leki w aleję Wojska Polskiego

Piątek, 2 stycznia 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po leki w aleję Wojska Polskiego
Fot. TEJO
Coraz więcej placówek handlowych pojawia się przy jednym z najpiękniejszych (i bardziej zrujnowanych) jeleniogórskich traktów. Czy al. Wojska Polskiego zmieni się w ciąg sklepów, punktów usługowych? Niebawem zostanie tu otwarta nowa apteka.

W założeniu funkcji handlowych al. Wojska Polskiego nie miała. Zbudowane tu domy raczej wykluczały możliwość urządzenia w nich placówek usługowych. Mieszkańcom wystarczały trzy sklepy spożywcze i jeden lokal gastronomiczny (nie licząc tych, które działały swego czasu w teatrze). Od kilku lat można jednak obserwować zmieniającą się tendencję.

Partery zabytkowych kamienic zamieniane są w sklepy i sklepiki. Urządzają się tu fryzjerzy i inni usługodawcy. Alei daleko wciąż do takiego zapełnienia placówkami handlowymi, jakie widzimy w śródmieściu, ale nowych sklepów powstaje tu coraz więcej.

Długo remontowany parter tak zwanej plomby, zbudowanej na początku lat 90. XX wieku kamienicy między ulicami Grottgera a Matejki, w której przez jakiś czas mieściły się gabinety stomatologiczne, został przystosowany na potrzeby kolejnej apteki w mieście. Będzie to jedna z większych tego typu placówek. Czy się sprawdzi? Zweryfikują klienci.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group