Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po drugim głosowaniu L. Wrotniewski szefem rady

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 grudnia 2014, 12:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 15:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Po pięciu przerwach w sesji, w drugim głosowaniu – ponieważ w pierwszym żaden z trzech zgłoszonych kandydatów nie uzyskał większości głosów – jeleniogórscy radni wybrali 4.12. br. Leszka Wrotniewskiego (PO) na nowego szefa Rady Miejskiej. Tym razem wyboru nie mieli, bowiem był to jedyny kandydat.

W pierwszym głosowaniu radni zgłosili trzech kandydatów. Na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Klub Platformy Obywatelskiej zgłosił Leszka Wrotniewskiego, Klub Prawa i Sprawiedliwości - Ireneusza Łojka, a Sojusz lewicy Demokratycznej - Piotra Paczóskiego.

Tu głosowało 19. radnych (głosować nie mogli kandydaci), którzy oddali 19 głosów ważnych, a mimo to przewodniczącego nie wybrano. Leszek Wrotniewski dostał 6 głosów poparcia (oraz nie brane pod uwagę przy wyborze 4 głosy przeciw i 3 wstrzymujące się). Ireneusz Łojek dostał 5 głosów poparcia, 1 głos przeciwko i 4 wstrzymujące się. Natomiast Piotr Paczóski uzyskał 7 głosów za (3 przeciw i 0 wstrzymujących się).

- W związku z tym, że przy obecnej liczbie głosujących bezwzględna większość wynosi 10 stwierdzam, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów – mówił Józef Rypiński, przewodniczący komisji skrutacyjnej.

W drugim głosowaniu zgłoszono tylko jednego kandydata, a mimo to – na wniosek radnego Jerzego Łużniaka – radni oddawali głosy za parawanem (ci, którzy chcieli). 21 radnych oddało 20 głosów ważnych i jeden nieważny. Za kandydaturą Leszka Wrotniewskiego, który przewodniczącym był również w końcówce poprzedniej kadencji, zagłosowało 11 radnych. Siedmiu było przeciw, dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

- Bezwzględna większość głosów to 11, więc komisja stwierdza, że radny Leszek Wrotniewski został wybrany na przewodniczącego rady w tej kadencji – mówił Józef Rypiński.

Prowadzący sesję Zbigniew Ładziński pogratulował Leszkowi Wrotniewskiemu. Mówił, że jest to wielki obowiązek i wielka odpowiedzialność.

- Jestem przekonany, że hasła wyborcze zgłoszone przez kandydatów były szczytne i piękne, bez względu na przynależność partyjną i mam nadzieję, że każdy z nas, a szczególnie przewodniczący, weźmie pod uwagę dobro mieszkańców. Pamiętajmy, by przyświecała nam nie dyscyplina partyjna, a dobro Jeleniej Góry – dodał.

- Dziękuję za państwa głosy i za wybór. Chciałbym, żeby współpraca w radzie odbywała się tak, jak do tej pory – odpowiedział Leszek Wrotniewski.

Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Józef Rypiński – przewodniczący, Danuta Wójcik – sekretarz i członek - Robert Obaz, i - jak powiedział przewodniczący komisji – ten od
noszenia urny – Miłosz Sajnog.

Po ponad godzinnej przerwie odbył się wybór wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wskazując kandydatkę Danutę Wójcik na wiceprzewodniczącą Jerzy Łużniak powiedział: - Dobrym zwyczajem tej rady było zawsze, że każdy klub miał swojego wiceprzewodniczącego. Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaproponował Józefa Kusiaka, a Prawo i Sprawiedliwość - Ireneusza Łojka.

Każdy z radnych podczas tajnego głosowania dostał trzy kartki do głosowania, a kandydaci na wiceprzewodniczących dwie (bo nie mogli głosować na siebie). Na każdego z kandydatów głosowało 21. radnych. Józef Kusiak otrzymał 19 głosów za i dwa przeciw, Ireneusz Łojek 18 głosów za i trzy przeciw, a Danuta Wójcik -10 głosów za, siedem przeciw i cztery wstrzymujące się.

- Bezwzględna liczba głosów to 11, więc wiceprzewodniczącymi zostali Józef Kusiak i Ireneusz Łojek.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~Tragedia 4-12-2014 13:16
Tragedia , mamy to co w poprzedniej radzie.Wiadomo kto sie skundlil i poparl kandydata PO .Kaczynski walczy a jego ludzie sie sprzedaja. Teraz jest jasny obraz po co sie pchaja ci co tyle obiecywali i sie zazegnywali ze nie popra czlowieka z PO na prezydenta. A tu raptem taka wiadomosc o polaczeniu sil w zdobyciu intratnych posadek i stanowisk w radzie miasta.Jak teraz oni moga spojrzec swoim wyborcom w oczy i mowic ze to dla dobra miasta. A wiemy co robil Wrotniewski i jego grupa w poprzedniej kadencji. Baliscie sie Zawily teraz walka o stolki sprzedawczykow wroc sprzymierzencow rozgorzeje, wiec macie tych co wszelaka swietosc wzkazywala na kogo trzeba oddac glos.Po co sie wysilac skoro wasi ulubiency skumali sie z wrogami Kaczynskiego.PO z PiSem w koalicji TRAGEDIA>!!!!!
~juku 4-12-2014 13:20
przecież on mieszka w Dziwiszowie, facet jest rządny władzy a nie ,żeby miastu pomóc. Butny i zarozumiały do tego.
~Tubylec 4-12-2014 14:42
Mieszkańcy Jeleniej Góry doznali jakiegoś zaciemnienia wybierając ponownie mieszkańca Dziwiszowa na radnego Jeleniej Góry. Już sam ponowny jego wybór do Rady jest skandalem, a wybór na przewodniczącego ośmiesza zarówno Radę Miejska jak i Jelenia Górę w oczach całej Polski. A z tej kuriozalnej koalicji PO I PiS, dzięki której do takiej wpadki doszło, mieszkańcy Jeleniej Góry Was rozliczą. Panie Wrotniewski! Hasłem Pańskiego guru M. Obrębalskiego i KW PO było "by nasze dzieci chciały tu mieszkać", dlaczego swoje dzieci wyprowadził Pan do Dziwiszowa.
~Precz z Radą! 4-12-2014 14:46
Dlaczego mamy aż tak nieodpowiedzialnych radnych? Ca za bezczelność radnych głosujacych za Wrotniewskim, człowiekiem skompromitowanym. Chcemy znać ich nazwiska! Gdzieście sie uchowali moi drodzy? Ładnie zaczęła kadencję jeleniogórska Rada. Radni olali nas wyborców. Przestali sie liczyc z nasza opinią. Precz z taka Rada Miasta!
~Kpiący śmiech 4-12-2014 14:50
Przyjrzyjcie sie temu bezczelnemu uśmieszkowi Sajnoga, kolesia Wrotniewskiego. Teraz znowu będą mogli do woli knuc i szkodzić naszemu miastu.
~Wiem 4-12-2014 15:04
Teraz skomlenia? Trzeba było iść na wybory i wybrać innych. Nie chcieliście 4-ech liter z domu ruszyć to kolesie wybrali się sami. Też mi się nie podobają te gęby bo głosowałem na innych, ale niestety przez wasze lenistwo mamy znowu to samo.
~Oto JG 4-12-2014 15:19
Tylko u nas to możliwe ... Pan W. nie mieszka od kilku lat w Jeleniej Gorze a mimo to jest w radzie (wstyd dla glosujacych) BA! przewodniczy radzie! Skandal czy nie ma odpowiedniej instytucji która moze to sprawdzić? Czy Prezydent nie może tego zweryfikować?
~2+2=4 4-12-2014 15:35
Ale pory chodzą ,będą czystki a zwłaszcza w spółkach . Krytykanci ,piszecie że skompromitowany to uzasadnić a nie fanzolic.
~do 2+2=4 4-12-2014 15:40
A Tobie nie wystarczy ,że nie jest mieszkańcem Jeleniej Góry, a tylko tutaj meldowany? To według Ciebie, kłamstwo nie jest kompromitacją i nie dyskwalifikuje?
~nie tylko Wrotniewski 4-12-2014 15:44
A pan Miedziński mieszka w Jeleniej Górze? Też się podobno wyprowadził i jest radnym... - szkoda gadać :-/
~Do 2+2= 4 4-12-2014 15:49
Przestań pieprzyc człowieczku. Tu nie chodzi o czlonków rad spółek miejskich chodzi o nas i nasze miasto. Z ciebie taki jeleniogórzanin jak z koziego tyłka trabka. Jeśli tu mieszkasz to sam powinienes wiedzieć ile złego wyrządził Wrotniweski miastu, prawdopodobnie narzucając np kieruniki kontroli Komisji Rewizyjnej. Niestety nie wzniósł sie ponad podziały, był wybitnie stronniczy w swoich komentarzach i działaniach.
~2+2=4 4-12-2014 15:52
1540 może większą kompromitacją jest że mieszkańcy i decydenci Tego grajdołka niby pracując szkodzą społeczności ,musi nastąpić prawdziwa a...liza wydatków ,kasa miasta musi być jawna .
~Cezar 4-12-2014 15:52
DO Oto JG i Tubylec. A co to za różnica, gdzie radny mieszka? To lepiej być miernym radnym i nic dobrego nie zrobić dla miasta przez całą kadencję, ale za to mieszkać w Jeleniej? Najważniejsze, żeby radny dobrze pracował dla miasta, a wy tylko patrzycie na miejsce zamieszkania.
~do 2+2=4 4-12-2014 16:00
Bla, bla ,bla. Ja mówię o mo...lności , Ty o kasie , to się nie dogadamy. Jak Ci się kasa miasta nie zgadza, to umów się z sekretarzem miasta, skarbnikiem, może prokurator Ci pomoże , nie wrzucaj wszystkiego w jeden wór. Nie o tym dyskusja.
~On nie rozumie 4-12-2014 16:02
Drogi Cezar /Miedziński, Wrotniewski, Sajnog, czy jak tam ci naprawdę/. Jest ro bardzo ważne. Wrotniewski jako radny zamiejscowy nie rozumie naszego miasta i mieszkańców. To zupełnie naturalne. Bliższa koszula ciału. Może wkrótce poznamy prawdę jak to sie stało, że Wrocław nie pozbawił Wrotniewskiego funkcji radnego w poprzedniej kadencji.
~Anonim2 4-12-2014 16:04
Do ~Wiem, masz całkowitą rację. Ta absencja to było "czyste" lenistwo, a nie forma protestu, który "wisi" wybrańcom, Oni i tak się "załapali". Dopóki będzie obowiązywała obecna ordynacja, to tak będzie - powinno się uchwalić nową: ważność wyborów przy co najmniej 50% frekwencji i obowiązkowość uczestnictwa w wyborach pod rygorem kary lub możliwość głosowania przez internet.
~Gorzka prawda 4-12-2014 16:05
To ze mamy takich radnych i w dodatku przwodniczacego ktory oklamuje mieszkancow i Zabobrze to facet nie ma czci i godnosci by sprawowac taka funkcje a co dopiero byc radnym tego miasta.Ale to wina tych co poszli lizac D....by choc troszeczke dostac przy podziale.Taki Szymanski, Mroz czy Rypinski ktory reprezentuje Gowina toc to nie po to szli by cos zrobic lecz po kase. Oszukali swoich wyborcow . Wine za taki obrot sprawy ponosza ci co zaglosowali na ludzi z PO i na tych co nie sa mieszkancami miasta. To miasto umiera , w dodatku rada to sami karierowicze, z Sajnogiem na czele. To dobrze a teraz macie to co chcieliscie,4 lata stagnacji, wojenek, Wstyd i hanba PiS i jego radni poszli bic sie o stanowiska i szmal podatnika.Co za miasto.!!!!!
~Zawiedziony 4-12-2014 16:24
Nieżle przewodniczącym Rady Miasta został gościu który w nim nie mieszka. Równie dobrze na przewodniczącego można było wybrać Kaczora Donalda lub Myszke Miki, też nie mieszkają w Jelonce.
~lew 4-12-2014 16:25
Przypieranie do muru Zawiły trwa. Nie wybrali Danusi, bo nie dogadali się ws zastępcy prezydenta. Pewnie dlatego nie zgłosili na przewodniczącego Sajnoga bo ma chrapkę bezrobotny na dobry etat. Zastanawia też dlaczego paczka Zawiły nie zgłosiła Łużniaka na wicka.
~wyborca 34 4-12-2014 16:28
takiego czegoś nie byłoby gdyby osoby te mieszkały w świętokrzyskim czy Podkarpaciu tam radnym nie może być osoba która tylko jest zameldowana w mieście , którym startuje do rady a tak naprawdę mieszka poza tym miastem. Ale u na widać w Urzędzie Marszałkowskim na Dolnym Śląsku panują inne zasady. Czy może radni sami by wystosowali pismo w tej sprawie do UM we Wrocku wiadomo oprócz tych z PO_ODŚ bo im to nie na rękę. Mam nadzieję ,że nie będą dla samej zasady blokować uchwał, żeby zrobić na złość prezydentowi ,bo w ten sposób szkodzą nie jemu ,ale miastu , gdzie podobno chcą tu żyć i ich dzieci he he
~Zrozum 4-12-2014 16:37
W poprzedniej kadencji zlozono wniosek do wojewody o wyjasnienie sprawy Wrotniewskiego, i co jak wojewoda zaczol mieszac to zmienili wojewode na takiego ktory byl przychylny PO i z PO a tamtego zwolnili.Nie wazne ze jest fikcyjnie zameldowany , albo jestesmy panstwem prawa i prawo stanowi ustawy lub kazdy H,,,na swoj stroj. A w tym przypadku tak jest.A to samo zrobil Rypinski podszywajac sie pod PiS. Dlaczego nie powiedzial ze jest czlonkiem parti Gowina i w tym ukladzie zajmuje 1 na liscie, . Odnosze wrazenie ze ta rada sklada sie z klamcow i karierowiczow.Wstyd mi ze ludzie sluchaja tylko wielemoznuch w habitach to dlatego mamy taki bajzel ze sie nie chce mieszkac w tym miescie.Dobrze ze chociaz lewica ma odrobine honoru i nie upodlila sie . Zawila nie daj sie rozwal te rade!!!!!!.
~Cezar 4-12-2014 16:48
Niedługo nawet w dowodach osobistych nie będzie już adresu zameldowania. Więc co to za różnica, gdzie radny mieszka. Wolę żeby mieszkał po za Jelenią Górą, ale dużo robił, niż gdyby miał mieszkać w bloku na Zabobrzu i mało robił.Liczy się wiedza i mądrość, a nie to, że mieszka się kilka kilometrów po za Jelenią.
~ 4-12-2014 16:52
a te babcie (babcinki, babusie, babinki) na foto 25 z jakiego klubu rady?? co proponują młodym mieszkańcom??
~Do Cezara 4-12-2014 17:02
Cezar albo jestes taki tepy czy ograniczony umyslowo. Jak dla ciebie nie robi roznicy kto ma mnie reprezentowac to dlaczego np, facet z warszawy nie moze byc radnym czy z innego miasta nie bedacy tu zameldowanym, Skoro to nie ma znaczenia to moze tak murzyna z Afryki zrobmy Prezydentem kraju lum Jeleniej , bo to nie ma znaczenia. To po co tworzyc ustawy i utrzymywac poslow isejm skoro mozna robic tak jak kto chce.Albo jest panstwo i ma prawo albo nie ma , i jesli ktos kogos zabije to po co go karac , skoro mozna go tylko poglaskac .Cezar walni sie w lepetynke.
~helen 4-12-2014 17:12
dobre wyniki wyborów.Wreszcie nie ma weteranów dwóch józków najwyższa pora.Może ten jeden podejmie teraz działania na rzecz odłączenia Jagniątkowa od jeleniej góry,bo wcześniej wszedł za włączenie tej dzielnicy.Wielkie gratulacje dla Prezydenta M.Zawiły Obrębalski ani teraz ani nigdy w przyszłości
~Tubylec do Cezar 4-12-2014 17:23
Ważne jest gdzie radny mieszka, bo to wyznacza jego stosunek do miasta, w którego radzie zasiada. W tym przypadku nie chodzi o dobro Jeleniej Góry, ale o karierę polityczną. Zawsze Rada Jeleniej Góry będzie lepszą odskocznią do kariery w strukturach wojewódzkich i wyżej. Niczego nie ujmując gminie Jeżów Sudecki, ale słyszał ktoś o radnym wojewódzki z tej lub podobnej gminy? Dla karierowiczów tylko kariera ich i ich rodzin się liczy. Jakie dobro miasta? Co pan Wrotniewski zrobił dla Jelonki w poprzedniej kadencji? Robił tylko zamieszanie wokół siebie i swego kolesia H. Papaja. Próbowali dorwać się do władzy i czerpać garściami, ale M. Zawiła przejrzał zamiary "młodych wilków" i się im nie dał. Teraz tylko czekać rozliczenia H. Papaja za wyniki wyborcze i pa paj. Może samoobronę reaktywuje.
~Boss 4-12-2014 17:27
Nie przesadzajcie akurat Wrotniewski to w porządku facet nie myślcie kategorią że jak jest z PO to jest zły inaczej wygląda to w przypadku Sajnoga ten to nawet jakby został papieżem to mnie do Siebie nie przekona
~Anonimolixolix 4-12-2014 17:42
No i macie swoje pierwsze efekty wyborów. To jest moje pierwsze "a nie mówiłem", a będą kolejne. Gwarantuję.
~ 4-12-2014 18:06
Minimalna ilosc głosów 11 to świadczy o jego poparciu, z jego strony całkowity brak honoru. Tyle i trylko tyle.
~Spoko! 4-12-2014 18:13
Leszek Wrotniewski jest spoko. I olać to, z jakiego jest klubu. Kto go zna ten wie ile gość potrafi zrobić dla innych i jak się angażuje. Niech się pan trzyma, gratuluję! PS. Naprawdę, po co komu prawie sto zdjęć wykonanych bez pomysłu, wszystkich takich samych. Dajcie spokój!
~kaddafi 4-12-2014 18:44
ale niektórych boli..... aua aua.....
~ 4-12-2014 18:50
Zapowiada sie niestety slabo radni z klubu prezydenta nie dostali wice przewodniczacego rady,tym samym szanowni radni pokazali gdzie maja te tysiace jeleniogorzan ktorzy glosowali na Zawile, za rok beda proby zorganizowania referendum ws.odwolania urzedujacego prezydenta.
~Psia wierność 4-12-2014 18:58
Wrotniewski nie jest "spoko". To co wyczyniał wcześniej w Radzie Miasta to były działania na zlecenie Papaja a calem Papaja było zgnojenie prezydenta Zawiły . To ta sama paczka. Papajowcy szybciutko zwachali sie z Dutkiewiczem i Protasiewiczem, największymi wrogami Jeleniej Góry. I nikt nie będzie nam wmawiał, że nie wyczuli co są warci Dutkiewicz z Protasiewiczem. A mimo to wiernie trwaja przy nim.
~ 4-12-2014 19:13
panów Miedzińskiego, Wrotniewskiego czy Sajnoga wybrali ci sami Jeleniogórzanie, co pana Zawiłę. Mają takie same prawo być radnymi jak pan Zawiła prezydentem. Jeśli się ma 4 radnych, to aby mieć poparcie w radzie, trzeba zawiązać koalicję. Jeśli nie po drodze jest panu Zawile z PO ww panów, może ją zawiązać z SLD i PiSem. Wybory za parawanem to jakaś dziecinada, nie wiadomo na co liczy pan Łużniak, na wyłamywanie się pojedynczych radnych? Tak się skutecznie rządzić po prostu nie da! Chyba, że to nie skuteczność jest to najważniejsza... a rada ma być kolejnym obok Wrocławia, PKP i czarnego luda winnym tego, co się panu prezydentowi nie uda i cieszyć się z tego, że wszystkie możliwe do obsadzenia w urzędzie stołki, pozostaną pod czterema literami naszych.
~ 4-12-2014 19:18
pan prezydent wciąż opowiada, że RAZEM zmieniamy, że trzeba rozmawiać, współpracować, dogadywać się itd. Niech więc dogada jakąś koalicję i niech się biorą wspólne do roboty, a nie wieszają psy na tych, którzy nie chcą robić tak jak by sobie pan prezydent wymarzył.
~krytyka polityczna 4-12-2014 19:20
Aż miło popatrzeć jak młodą i dynamiczną radę miasta wybrali wyborcy. Jeszcze raz gratulacje;)
~Rządy kacyków 4-12-2014 19:23
Nie pleć. To, że wybrali nie oznacza że maja prawo byc radnymi. Kto może byc radnym wskazuja przepisy prawa a nie chęć wyboru. Nie opowiadaj bajek o skutecznym rzadzeniu. Skutecznia rządzic daje sie tylko z madrymi radnymi, działajacymi na rzecz Jeleniej Gory. By uniknać w przyszłości kłopotów z zamiejscowymi radnymi pomyślał o tym Sejm. Prawo to jest prawo. To tylko u nas, w Polsce byle kacyk wojewódzki moze robic z prawem co chce.
~Radny na zamówienie 4-12-2014 19:28
Wybór Wrotniewskiego to skutek nieprzestrzegania lub lekceważenia prawa przez wojewodę tego niedorobionego województwa. Wrotniewski-radny to rekord w nieprzestrzeganiu prawa. Wydać jak bardzo potrzebne sa zmiany na szczeblu wojewódzkim. Wrotniewski-radny to zwykły skandal.
~teyo 4-12-2014 19:30
Gdzie byliście wy ( moi ) narzekający . Mam dwie tezy . Pierwsza nie głosowaliście , druga wybory to fikcja .Ja tych samych panów też sobie nie życzyłem , a wyszło jak zawsze .
~trasawa 4-12-2014 19:43
Gratuluję panu Wrotniewskiemu wyboru na przewodniczącego Rady.Proszę pamiętać o dobru mieszkańców Jeleniej Góry.
~do 19:23 4-12-2014 19:49
to, że zostali wybrani daje im prawo nimi być, jeśli uważasz, że zostało złamane prawo, możesz to zgłosić. Póki nie ma innej decyzji wojewody lub sądu prawo to jest niekwestionowane. Z resztą to nie miejsce zamieszkania jednego radnego jest problemem, tylko niechęć do zawiązywania koalicji i dzielenia się stanowiskami obozu obecnego prezydenta. Czyli wszyscy radni oprócz radnych z KWW pana Zawiły są "nie mądrzy", bo pan prezydent nie potrafi dogadać się z żadnym z klubów. Rozumiem, że "mądry radny", to radny popierający pana Zawiłę, inni zaś nie "działają na rzecz Jeleniej Góry" Tylko, że radni ci zostali wybrani, dlatego, że prezentowali program odmienny od programu pana Zawiły, jak można teraz żądać od nich, że będą bezwarunkowo popierać prezydenta,dla którego mieli być alternatywą?
~teyo do 19:49 4-12-2014 20:04
"jeśli uważasz, że zostało złamane prawo, możesz to zgłosić" Gdzie jest możliwość sprawiedliwego werdyktu ??? może u wojewody lub w sądzie ??? Żart i kpina !!! Komorowski rozdał decyzje sędziom i prokuratorom już drugiego dnia wyborów , a wojewoda nie odda 12tyci co miesiąc za demokracje ( ma kredyt do spłacenia )
~teyo do 19:49 4-12-2014 20:08
"jeśli uważasz, że zostało złamane prawo, możesz to zgłosić" Gdzie jest możliwość sprawiedliwego werdyktu ??? może u wojewody lub w sądzie ??? Żart i kpina !!! Komorowski rozdał decyzje sędziom i prokuratorom już drugiego dnia wyborów , a wojewoda nie odda 12tyci co miesiąc za demokracje ( ma kredyt do spłacenia )
~ 4-12-2014 20:16
oczywiście, bo MY mamy racje, co tam sądy, co tam wojewoda... Tylko MY wiemy, co jest zgodne z prawem a co nie jest... może od razu zrobić Was prokuratorem, sędzią i katem??? To jest dopiero żart i kpina. Strach się bać
~piotr58 4-12-2014 20:26
Angela coś słabo się postarała,mogła zamieścić jakieś 30000 zdjęć więcej-zwłaszcza zabrakło tzw." poklatkowych"-ręka wrzucająca do urny kartę z głosem na 100 ujęciach-to by było bezcenne!!! Ale wszystko przed Angelą ... i niestety przed nami.
~ZORRO1 4-12-2014 21:06
ŻAL.PL jak zwykle
~ 4-12-2014 21:16
Mamy taka Rade jaka sobie mieszkańcy wybrali Juz od 1 sesji widać ,ze ich celem będzie przede wszystkim walka z Prezydentem ,a nie nasze miasto Czasem chciałoby sie powiedzieć ,,Piłsudski na koń''Trzeba teraz mocno monitowac prace rady i sprawdzac te ich wspaniałe obietnice Maja nasz mandat ,więc niech Ci którzy na nich głosowali żądaja realizacji Prezydentowi zycze wytrwałosci i duzo siły ,aby z 4 mandatami poradził sobie .Powodzenia
~ach... 4-12-2014 21:18
Radni PiS, co na tą koalicję Wasz Szef . Jedyna taka koalicja w Polsce :( .... Po Mrozie bym się tego nie spodziewał!
~... 4-12-2014 21:27
Ja się pytam ... Panie i Panowie, a gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy Jeleniej Góry ? To dzięki ich głosom możecie sobie dziś dzielić stołki. Jak będzie tak dale, to na taczkach mieszkańcy was wywiozą!
~wyborca31 4-12-2014 21:40
Drodzy Jeleniogórscy Rajcy, chcieliście dziś pokazać nowemu - staremu Prezydentowi Miasta , gdzie jest jego miejsce - zapomnieliście, że to mieszkańcy, większością głosów wybrali właśnie jego na swojego włodarza. Zamiast współpracować dla dobra miasta i jego mieszkańców, zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy - wstyd.
~ 4-12-2014 22:12
Czy osobnik trzymający pudło na głosy to Miłosz Sajnog ? Taki jakiś okrąglutki na tej mizernej diecie radnego
~do 21:40 4-12-2014 22:17
rajcy także zostali wybrani głosami mieszkańców,a nie spadli z księżyca. Wielkość klubów także zależy od ilości oddanych na nich głosów. Jeleniogórzanie w głosowaniu na radnych, opowiedzieli się jednak za innymi wizjami Jeleniej Góry. A współpraca nie zależy tylko od radnych, ale także od postawy prezydenta, czy zechce te wizje uwzględniać.
~ 4-12-2014 22:37
porażka
~troll 4-12-2014 22:39
Brawo Wrotniewski i s-ka!!! Pokazaliscie ze JG to nie prywatny folwark Zawily i ze z przedstawicielami mieszkancow musi sie liczyc. Z tym swoim 4 osobowym klubikiem moze najwyzej dojechac do budzetu i absolutorium. Potem juz tylko komisarz. I taka jest prawda, szczera prawda. Jeszcze raz gratuluje wyboru...
~ 4-12-2014 22:48
właściwy człowiek na właściwym miejscu. Powodzenia
~Spoko! 4-12-2014 22:58
Dokładnie tak, Panie Leszku powodzenia! A Panu Prezydentowi Zawile życzę refleksji, że razem to razem a nie we własnym sosie. Pan nie słucha niegdysiejszego vice marszałka, niech Pan będzie prezydentem wszystkich i według deklaracji na Pańskiej stronie współpracuje z całą RM a nie wybranymi radnymi. Dogadajcie się bo to leży w interesie miasta. I niech Pan słucha radnych bo to myśmy ich wybrali tak jak Pana.
~do 22: 17 4-12-2014 23:20
Tak wybrali i radnych, ale cierpliwość mieszkańców jest już na włosku. Czy już nie czas, w końcu zacząć pracować na rzecz miasta a nie tylko udowadniać, kto jest ważniejszy. A gdy mieszkańcy się wkurzą, to mogą i radnych na taczkach wywieść!
~kolej 487 4-12-2014 23:30
pamiętajcie wyborcy ,że to Radni uchwalają a prezydent jest władzą wykonawczą. Większość z tej rady będzie przeciwko prezydentowi dla samej zasady i nic nie będzie miało to wspólnego z dobrem dla Jeleniej Góry-zresztą co niektórzy pokazali już to w tamtej kadencji. Niszczenie to jest ich misja, pasja trzeba rzec. Mądrych ludzi trzeba a Prezydentowi życzę, aby dał radę i dalej rozwijał Jelenią Górę
~do 22:58 4-12-2014 23:52
Zebrało się kilku z różnych stron i myślą, że będą sobie robić co im się podoba i zwalczać każdego kto ma inne zdanie niż oni. Tu chodzi tylko o stołki i aby się nachapać, a mieszkańców mają gdzieś.
~Ciekawe... 4-12-2014 23:56
Dlaczego do drugiej tury SLD nie wystawiło Paczólskiego? W pierwszej miał najwięcej głosów za.
~marek11 5-12-2014 0:23
podobno od Prezydenta PO chciało stanowisko vice prezydenta..podobno PIS od Prezydenta chciało tez stanowisko vice prezydenta...teraz proszę o dementi ze nie...
~do marek 11 5-12-2014 0:31
Gdzie się dwóch kłuci, to trzeci korzysta, tylko co z tego... jak zostają zgliszcza :(
~ulala 5-12-2014 7:28
Wstyd i hańba, układziki i kasa to są parytety jeleniogórskiej polityki. Panie Wrotniewski oszukujesz nas mieszkańców i mówisz, że wszystko w jest porządku zgodnie z prawem - jak się czujesz, codziennie wyjeżdzając, a potem wracając do Dziwiszowa.
~ 5-12-2014 9:34
Żądza władzy niestety pozbawia ludzi honoru. I nic się z tym nie poradzi, tak już niektórzy mają.
~wan2 5-12-2014 9:35
jaka rada taki przewodniczący ! nie znam nikogo kto dobrze zna przewodniczącego rady pana z Dziwiszowa żeby o nim dobrze mówił nawet w szkole średniej był nielubiany - karjerowicz i tyle ! można wsystko ale jeżeli kłam zadaje się nawet o tym że nie mieszka nie w Dziwiszowie ! nie ładnie ! współczuję Jego dzieciom jak się czują kiedy czytają o tym że ich tato kłamie bo przecież one wiedzą gdzie śpi ,je itp ale dla kariery zrobi się wszystko ! żona też jest dyrektorem przedszkola - ludzie mają już dość że nie mogą wyrazić tego co czują bo straszy się ich wpływami - czekam bo zawsze tak bywa kto czym wojuje od tego ginie ... może ktoś nie wytrzyma .....
~ 5-12-2014 10:35
Faktycznie, pamiętam Wrotniewskiego ze szkoły średniej. Wydawało mu się, że słuszny wzrost predysponuje go do ubliżania i chamskiego traktowania innych.
~troll 5-12-2014 11:48
Ale Zawiłowym gula lata że aż miło poczytać...
~aaa 5-12-2014 11:53
te pozytywy na Wrotniewskiego to smię sądzić że tylko rodzina może pisć bo jak go znam to raczej do Niego pasują tylko negatywy - bardzo jest to zły człowiek szkoda że znowu jest na fali ale myślę że Bóg jest sprawiedliwy
~do troll 5-12-2014 12:13
Zawiłowym , czy nie Zawiłowym ja bym określiła że uczciwych ludzi to bardzo denerwuje, nie można patrzeć i godzić się na bezprawie. a jeżeli uważasz że Zawiłowym to dobrze świadczy o mieszkańcach który wybrali p.Zawiłę.
~Do wszystkich 5-12-2014 17:49
Czytajac wszystkie wypowiedzi nie znalazlem ani jednej pozytywnej opini o naszym przewodniczacym rady panu Wrotniewskim. To ze bezczelnie klamie i uparcie twierdzi ze dziala zgodnie z prawem to on jest dla mnie i tych co go bronia obrzydliwymi oszustami. Walczymy by uszanowac stanowione prawa i przepisy , a jesli mamy je gwalcic na swoj sposob to stajemy sie panstwem bezprawia. Jesli dam komus w morde to ten nie ma prawa mnie sadzic bo slusznie otrzymal ???I taki czlowiek ma stanowic prawo w miescie ktory sam je lamie bo go kolesie z partii PO uchronili .Ale jesli dalej ma byc to co bylo to lepiej zrobic referendum i pogonic tych kolesiow i dac mozliwosc skompletowania Zawile takiej rady by pracowala dla miasta i ludzi a nie ogladac jak cwaniacy walcza o stolki, bo wyborcy im pozwolili.
~ 5-12-2014 18:29
Te cechy o których piszecie powinny eliminować tego Wrotniewskiego.
~ola 9-12-2014 12:33
dziwie sie ze ten spadochroniarz z dziwiszowa bedzie decydowal o jeleniej gorze zona jest dyrektorem przedszkola bez konkursu
~Ron 12-12-2014 10:21
Jelonka to już nie Jelonka. Do miasta zjechało się towarzystwo z Białostockiego, Podhala, Radomska i innych okolic. Wprowadziło swoje poglądy obce kulturowo i mamy to co mamy. Jeleniogórzanie wyjechali, a na ich miejsce jakieś słoiki się wpakowały i krzyczą kochamy Jelenią, ale tak naprawdę to jakieś Mońki, Tarnowa, Goszowa i tym podobne badziewia. Jeszcze na dodatek podrabiani warsiawiacy z Kurpsi. Wszyscy po KULu Lubelskim ? Obrońcy Rydzyka , wstyd Jeleniogórzanie że oddaliście pałeczkę przyjezdnym.
~Wiesio 6-01-2015 22:58
A traby Jerychonskie graly ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group