Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1914
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po błędach w uchwale rady, sport pod kreską

Środa, 25 marca 2009, 9:09
Aktualizacja: 21:56
Autor: ahawer
JELENIA GÓRA: Po błędach w uchwale rady, sport pod kreską
Radny Piotr Miedziński podczas posiedzenia rady 27 stycznia, kiedy głosowano "sportową" uchwałę rady miasta.
Fot. TEJO
Złe wiadomości dla klubów sportowych, które liczą na wsparcie z budżetu miasta. Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej uznało za nieważną uchwałę rady miejskiej w sprawie warunków i trybu wspierania, w tym finansowego, rozwoju sportu w Jeleniej Górze.

W uzasadnieniu swojej uchwały, do którego dotarliśmy, KRIO punktuje radnych jeleniogórskich i twórców projektu dokumentu, wytykając wiele błędów i uchybień.

Jeden z błędów to wykluczające się zapisy dotyczące okresu obowiązywania, czyli mocy prawnej: z jednej strony – dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, z drugiej – od 1 stycznia bieżącego roku. – Nadaje to uchwale moc wsteczną. Taki zapis jest sprzeczny z prawem – czytamy w uzasadnieniu.

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej zwraca także uwagę, że w treści uchwały nie ustalono warunków i trybu wspierania rozwoju sportu kwalifikowanego. Wskazano jedynie warunki i tryb postępowania w zakresie ubiegania się o wspieranie i rozwój sportu.

W tej sytuacji jeleniogórskie kluby sportowe, które liczą na wsparcie miasta, na razie nie dostaną nic. Teraz radnym pozostaje zaskarżenie decyzji KRIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group