Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6386
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Po apelacji: kolejny raz więzienie dla byłych policjantów włamywaczy

Wtorek, 28 maja 2013, 8:33
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 6:48
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Po apelacji: kolejny raz więzienie dla byłych policjantów włamywaczy
Fot. Archiwum
Trzy i pół roku więzienia dla Katarzyny H. oraz dwa lata odsiadki dla Michała R. – takie wyroki wydał w piątek (24.05) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze dla byłych policjantów oskarżonych o włamania i grabieże sklepów oraz usiłowanie włamania do placówek bankowych w Starej Kamienicy i w Piechowicach. Wyroki zapadły po uchyleniu pierwszego rozstrzygnięcia sądu z kwietnia 2011 roku.

Wówczas apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze złożyli zarówno obrońcy, jak i prokurator. We wszystkich apelacjach powtarzał się ten sam zarzut: błędne, niekompletne rozpoznanie lub uwzględnienie dowodów, których nie było.

- Dwa lata temu oskarżeni i oskarżyciele zaskarżyli wyrok i całe postępowanie sądowe, zarzucając opieranie się sądu na dowodach, których nie ujawnił – tłumaczy sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. – Pojawiły się zastrzeżenia do całego postępowania procesorowego i formalnego sprawy. Skazani próbowali udowadniać, że zostali pomówieni przez pozostałych sprawców, którzy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Sąd uchylił postępowanie i przekazał sprawę do ponownego rozstrzygnięcia – dodaje sędzia A. Wieja.
Po kolejnych dwóch latach toczonego postępowania sąd nie dał wiary w wersję oskarżonych. Uznał ich za winnych i wymierzył wyroki, takie same, jak za pierwszym razem. Wyroki są nieprawomocne, a strony już zapowiedziały, że będą się odwoływać.

Troje głównych podejrzanych, Ryszard G. z Piechowic oraz Marek M. i jego konkubina Katarzyna R. już w 2010 roku przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karom więzienia w zawieszeniu. W procesie byłych policjantów byli świadkami, których zeznania obciążyły skazanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group