Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6959
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji „Pieszy kontra pojazd”

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:30
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 6:20
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili 1 lutego w regionie działania prewencyjne, podczas których dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów z zakresu ruchu drogowego.

W trakcie tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 16 pieszych, głównie za przechodzenie w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle, a 22 pouczyli. Policjanci ukarali również mandatami 40 kierujących, między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, a 14 pouczyli.

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ponadto policjanci apelowali do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe, które mogą uratować ich życie. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie (zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i.in.) spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie, nawet jeśli popełni on błąd, np. będzie się poruszał niewłaściwą stroną jezdni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group