Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2384
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Środa, 25 października 2017, 15:07
Aktualizacja: 15:10
Autor: 112
Wczoraj (24.10) policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzili akcję „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” . Efektem tych działań było ukaranie mandatami 21 kierujących i jednego rowerzysty. Funkcjonariusze ukarali też mandatami 16 pieszych, siedmiu pouczyli, a jeden za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci dyscyplinowali, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym.

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami 21 kierujących , głównie za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych na przejściu. Ponadto w trakcie działań mandat otrzymał rowerzysta za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych, 16 pieszych zostało ukaranych mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym, siedmiu policjanci pouczyli, a jeden za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

- Celem tych działań jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group