Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2354
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Czwartek, 9 lutego 2017, 15:26
Aktualizacja: 15:28
Autor: 112
Jelenia Góra: Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Fot. Archiwum
Wczoraj (8.02) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Stwierdzono 113 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 44 przez pieszych.

Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów
i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony.

Efektem prowadzonych działań było ujawnianie przez policjantów 44 wykroczeń , których dopuścili się piesi. Główne wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego to: niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Ponadto policjanci ujawnili 113 wykroczeń popełnionych przez kierowców, tj. nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz inne nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, jak też wymuszenie pierwszeństwa na zielonej strzałce. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 109 kierujących, jednego pouczyli , a w przypadku pieszych policjanci ukarali mandatami 28 osób i 16 pouczyli.

Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group