Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3225
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Pływacy szlifowali formę w Nowej Rudzie

Środa, 31 maja 2017, 23:44
Aktualizacja: 23:46
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Pływacy szlifowali formę w Nowej Rudzie
Fot. użyczone
W dniach 19–20 maja uczniowie klasy sportowej o profilu pływanie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze wraz z młodszymi zawodnikami z KS Just Swim Jelenia Góra wzięli udział w Drużynowym Wieloboju Pływackim. Impreza przeznaczona dla zawodników w wieku od 10 do 11 lat odbyła się w Nowej Rudzie.

Klasę sportową dzielnie reprezentowali: Bartosz Bancewicz, Oliwier Barczyński, Florian Bednarz, Oliwia Górka, Maja Jędruch, Greta Jośko, Weronika Wojtaczka, Agata Zapora. Barw KS Just Swim bronili: Olimpia Puszkiel, Hubert Skowron i Krystian Kasprzak, który zdobył 3 medale - brąz na 50m stylem grzbietowym i dwa srebra w wyścigu na 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym, gdzie po wyrównanej walce przegrał o przysłowiowy „włos”. Nadmienić również trzeba, iż ten sam zawodnik w klasyfikacji chłopców 10-letnich zajął wysokie drugie miejsce. W punktacji drużynowej klasa sportowa zajęła czwartą pozycję.

- Założyliśmy sobie, że udział klasy sportowej w wieloboju drużynowym jest nakierowany na ustanowienie rekordów życiowych w bardziej wymagających konkurencjach, a także ważnym wydarzeniem pod względem sportowym, ponieważ w tych zawodach startowali tylko ich rówieśnicy. Nasi pływacy mogli więc zobaczyć na jakim poziomie umiejętności znajdują się inni zawodnicy w tej samej kategorii wiekowej. Wszyscy startujący z klasy sportowej i z klubu ustanowili rekordy życiowe, co cieszy i daje motywację do dalszej pracy. To wskazuje, że obraliśmy dobry kierunek prowadząc zajęcia i treningi w klasie sportowej o profilu pływanie. Gratulujemy wyników, życząc jednocześnie wytrwałości i zaangażowania - podkreślają szkoleniowcy Andrzej Jaworski i Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group