Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7057
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pływackie zawody w Jeleniej Górze

Środa, 29 kwietnia 2015, 20:29
Aktualizacja: 20:31
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Pływackie zawody w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
W sobotę, 25 kwietnia na basenie przy ulicy Moniuszki w Jeleniej Górze odbyła się największa i jedyna tego typu impreza pływacka w Jeleniej Górze zaplanowana na 2015 rok – XV Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry przeznaczone dla dzieci, młodzieży i seniorów w rocznikach od 1989 do 2009. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Klub Sportowy "Jedenastka" Jelenia Góra przy wsparciu finansowym miasta Jelenia Góra.

W zawodach wzięło udział 315 zawodników z następujących klubów: ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój, MKS Płetval Polkowice, UKS Trójka Środa Wielkopolska, Lokomotiva Trutnov Czechy, Torpeda Oleśnica, Delfinek Legnica, Wodnik Wałbrzych, Warta Poznań, Śląsk Wrocław, Svida Świdnica, Energetyk Zgorzelec, KS BALTI Bielawa, Sport-Tur Kudowa Zdrój, Szczawno Zdrój, BKS Swim Bielawa, MKS 9 Dzierżoniów, Zryw Opole, Płetwal Zakopane, Manta Jelcz Laskowice, Kusy Strzelce Opolskie, Orka Lubań, UKS Shark Rudna, zawodnicy z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 8 i oczywiście MKS Jedenastka Jelenia Góra.

- Niestety w tym roku zabrakło dzieci z innych jeleniogórskich klubów, szkółek i z klas pływackich - to ich duża strata, gdyż w zawodach wzięło udział wielu medalistów i finalistów mistrzostw Polski m.in.: Jacek Arentewicz, reprezentant Polski na Europejskie Igrzyska Młodzieży Baku 2015, Paweł Juraszek, który podczas niedawnej Polskiej Ligi Pływackiej wygrał z mistrzem świata Pawłem Korzeniowskim, a wraz z Kacprem Dereniem, Anną Dowgiert i Kamilą Włostowską w sztafecie pokonali najmocniejszą reprezentację województwa mazowieckiego - mówi Małgorzata Włostowska, naczelnik zawodów. Zawody stały na najwyższym poziomie .

Po raz kolejny można było śledzić wyniki na żywo w Internecie, a czasy uzyskane w zawodach będą się liczyć w rankingu europejskim, ponieważ podczas zawodów był elektroniczny pomiar czasu Colorado Time System Delphin i komisja sędziowska z DOZP. Otwarcia i zamknięcia zawodów dokonał Naczelnik Paweł Domagała wraz z prezesem Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego Zbigniewem Dubielem. - Dziękujemy sponsorom, w szczególności PZU SA i jeleniogórskiej firmie Wydawnictwo Turystyczne Plan, którzy przekazali upominki na zawody. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał dr. Stanisław Siuta z przychodni sportowej ARS
Medica -
wyznaje Małgorzata Włostowska i dodaje - Po raz czwarty rozegraliśmy dystans 25 metrów i było sporo chętnych, mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej jeleniogórskich dzieci będzie chciało sprawdzić swoje umiejętności pływackie tym bardziej, że młodsze roczniki otrzymywały dyplomy za udział w zawodach i nagrody pocieszenia.

W klasyfikacji generalnej za dwa najlepsze starty wg punktacji wielobojowej zawodnicy MKS Jedenastka zajęli:

W kategorii A:
1. miejsce Kamila Włostowska 89’ potwierdzając I Klasę Sportową, 3. Dominika Jarkowiec 00’ potwierdzając Klasę Sportową II/17-18 lat, a 8. w klasyfikacji była Ida Żołędowska 01’ potwierdzając Klasę Sportową II/14 lat na dys. 50m stylem klasycznym

W kategorii B:
1. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Michał Stelmach 02’ potwierdzając Klasę Sportową II/14 lat, a na 7. pozycji uplasowała się Pola Krygiel 03’ potwierdzając Klasę Sportową III/12 lat na dystansach 50m st. motylkowym.

W kategorii C:
5. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Michalina Wojtas 04’, a 19. miejsce Malwina Sadowska 04’.

W kategorii: D:
Najwyżej spośród jeleniogórskich zawodników w klasyfikacji generalnej była 24. Zuzia Kasprzak 06’ i 12. Adam Młodnicki 06’.

Najmłodszym zawodnikiem był Piotr Włostowski 2009’ (MKS Jedenastka), który bardzo dobrze poradził sonie na dyst. 25m st. grzbietowym.

Na dystansie 4x50m stylem dowolnym w sztafecie mieszanej (2 dziewczyny i 2 chłopców) sztafeta MKS Jedenastka po zaciętej walce w składzie: Maciej Wybieralski 99’ 00;30,62, Michał Stelmach 02’ 00;28,57, Dominika Jarkowiec 00’ 00;27,90 i na ostatniej zmianie Kamila Włostowska 89’ 00;25,37 zajęła 3. miejsce uzyskując czas 1;52,46 i przegrywając z drugą sztafetą MKS 9 Dzierżoniów o 0,10 sek. 1. miejsce zajęła sztafeta UKS Shark Rudna z czasem 1;49,98.

Pozostali nasi zawodnicy również uzyskiwali życiowe rezultaty. Gratulacje od trenerów dla wszystkich startujących.

Wyniki zawodów, klasyfikacja generalna i statystyki na stronie: http://www.megatiming.pl/zawody/xv-otwarte-zawody-plywackie-o-puchar-prezydenta-miasta-jeleniej-gory

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group