Czytających: 11407

Polska: Pływackie rekordy

Wtorek, 10 lipca 2007, 0:00
Udany start jeleniogórskich pływaków w Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Jedenastka Jelenia Góra podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w Drzonkowie, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (15 lat) w Łodzi i Mistrzostw Polski Juniorów (16 lat) w Opolu. Wszyscy jeleniogórscy pływacy pobili swoje rekordy życiowe. Karolina Lewińska na dystansie 100 metrów stylem klasycznym zdobyła (14 l.) swój pierwszy złoty medal ex - equo z Wiktorią Bieńkowską z klubu Jedynka Elbląg ( 1,15,97) i srebrny medal na dys. 200 m stylem klasycznym (2,41,74), a Maciej Wołodźko (14 l.) zajął 7 miejsce na dys. 50 m stylem motylkowym (0,27,94) i 12 miejsce na dys. 100 m stylem motylkowym(1,05,38). Kamil Fronia i Magda Zator (15 l.) w swoich startach uplasowali się w pierwszej 25 w kraju.

W rywalizacji 16 - latków Karina Włostowska zdobyła srebrny medal na dys. 100 m st. motylkowym (1,06,12) i brąz na dys. 50 m st. dowolnym (0,27,92) oraz zajęła 4 miejsca na dys. 100 m dowolnym (1,01,51) i 50 m motylkowym (0,29,90), gdzie do miejsc medalowych zabrakło jej kilku setnych sekundy. Zawodniczka po kłopotach ze zdrowiem powoli wraca do formy, co dobrze rokuje dla jej starszej siostry Kamili Włostowskiej, która ma swoje mistrzostwa pod koniec lipca.