Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2773
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Płonęły pustostany po Juventurze

Środa, 7 kwietnia 2010, 9:53
Aktualizacja: 9:53
Autor: Angela
REGION: Płonęły pustostany po Juventurze
Fot. Porewit
Nieznana jest przyczyna pojawienia się ognia w jednym z budynków byłego ośrodka Juventuru znajdującego się pomiędzy Jelenią Górą a Dziwiszowem. Pożar wybuchł wczoraj po godzinie 20.00. Spłonęła spora część obiektu i część nieużytków. W pustostanie nikogo nie było.

To nie pierwszy pożar budynków dawnego Juwenturu. Sam dowódca akcji ugasił co najmniej trzy inne płonące domki. Wczoraj w akcji gaśniczej wzięło udział18 strażaków, cztery zastępy gaśnicze i ochotnicy. Strażacy kilkanaście razy dowozili wodę z hydrantu zlokalizowanego przy Poczcie Głównej przy ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu. Akcja gaśnicza trwała bardzo długo.

– Jak przyjechaliśmy, cały budynek był w ogniu, płonęło też około 0,1 ha trawy. Nie wiemy, czy pożar spowodowały palące się nieużytki, czy odwrotnie. Akcja gaśnicza trwała bardzo długo, ponieważ wszystkie te budynki są zbudowane w systemie szkieletowym, z drewna, a ich ściany działowe wypełnione są wełną. Musieliśmy to wszystko rozbierać, bo w środku był ogień - mówił asp. Tadeusz Stupnicki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze.

Po ugaszeniu pożaru strażacy dokładnie sprawdzili wnętrze budynku. Nikogo tam nie było. Dwa lata temu, w podobnym pożarze domków byłego Juventuru zginęło dwóch bezdomnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group