Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6942
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Płonęło składowisko odpadów przy Jagiellońskiej i nie tylko

Środa, 5 listopada 2014, 10:05
Aktualizacja: 10:22
Autor: Angela
Region: Płonęło składowisko odpadów przy Jagiellońskiej i nie tylko
Fot. agrzywacz
Sprasowana makulatura i worki foliowe zapaliły się dzisiaj (5.11) o godzinie 6.00 przy ul. Jagiellońskiej w Jeleniej Górze. Ogień rozprzestrzenił się na budynek oraz do jego wnętrza, ale został szybko ugaszony przez strażaków, dzięki czemu nie narobił większych szkód wewnątrz obiektu. Wczoraj (4.11) natomiast płonęło pomieszczenie gospodarcze w Jeżowie Sudeckim i zaparkowany samochód w Kowarach.

Pożar w składzie makulatury przy ul. Jagiellońskiej gasiło 21. strażaków z sześciu zastępów. Ratownicy walczyli z ogniem przy pomocy piany i prądów wody. Wewnątrz budynku nikogo nie było. Obecnie trwa szacowanie strat.

Przyczyna pojawienia się ognia nie została jeszcze ustalona, podobnie jak przy ul. Polnej w Jeżowie Sudeckim, gdzie wczoraj (4.11) o godz. 22.30 zapalił się kompleks pomieszczeń gospodarczych. Tu ogień próbował gasić sam właściciel, który podtruł się dymem i został zabrany do szpitala. Ogień ostatecznie opanowali i ugasili strażacy. Skończyło się na zniszczeniach tylko w jednym z pomieszczeń. Udział w tej akcji wzięło 11. strażaków.

Z nieustalonych przyczyn palił się również wczoraj przed godz. 3.00 renault megane, zaparkowany przy ul. św. Anny w Kowarach. - Kiedy strażacy dojechali na miejsce, auto było już w ogniu, nie było szans na jego uratowanie – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group