Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5844
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płonęło przy Celwiskozie

Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Płonęło przy Celwiskozie
Fot. tom_ski@tlen.pl
Pożar magazynów na terenie dawnej fabryki.

Najpewniej podpalenie było przyczyną wybuchu ognia w jednym z budynków leżących w kompleksie byłych zakładów Celwiskoza (obecnie Jelchem). Do pożaru doszło w poniedziałek wieczorem. Walczyło z nim kilka jednostek straży pożarnej.

Nic się nikomu nie stało, ponieważ budynek był opuszczony. W części spłonął. Trwa wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Najbardziej prawdopodobne jest celowe zaprószenie ognia przez bezdomnych lub miejscowych zbieraczy złomu. Sprawę bada także policja.

Tereny byłej Celwiskozy w znacznej części są opuszczone o coraz bardziej dewastowane. Często dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Zawaliła się już jedna z dawnych hal produkcyjnych po tym, jak złomiarze usiłowali ukraść jej stalowe elementy konstrukcyjne.

Obszar dawnej fabryki nie jest własnością miasta, nie ma więc konkretnych planów, co z nim zrobić, aby nie był źródłem zagrożenia. Teren został przejęty przez liczne spółki, które powstały po rozpadzie Celwiskozy, głównie przez Jelchem, utrzymujący produkcję do dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group