Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14408
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Płonęła fabryka opakowań w Miłkowie

Środa, 25 kwietnia 2012, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angela
Na około 200 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty, jakie spowodował pożar, który w miniony poniedziałek (23.04) wybuchł w hali produkcyjnej fabryki drewnianych opakowań w Miłkowie. Płomienie pojawiły się na poddaszu i pochłonęły 1 /3 dachu. Niewykluczone, że ogień mógł się wydostać z nieszczelnego przewodu kominowego, ale faktyczną przyczynę ustalą biegli z zakresu pożarnictwa.

Pożar wybuchł w hali o powierzchni około 7,5 tys. m kw. nad kompleksem złożonym z kotłowni, suszarni drewna i magazynów. Do zapalenia się poddasza doszło po godzinie 16.00, kiedy w hali produkcyjnej nie było już pracowników. Pozostałe w zakładzie pojedyncze osoby ewakuowały się przed przyjazdem strażaków.

- Akcja gaszenia trwała ponad trzy godziny i była bardzo trudna ze względu na konstrukcję dachu, który miał trzy warstwy: pełne deskowanie, na nim papa, a od góry blacha. Ogień natomiast pojawił się w środku i ciężko było go ugasić zarówno od dołu, jak i od góry – mówi Maciej Gorzycki, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 KM PSP w Jeleniej Górze.

Z ogniem walczyło 43 strażaków, łącznie 10 zastępców straży. Spłonęło około 240 m kw. dachu. Wszystkie pomieszczenia hali produkcyjnej udało się uratować.

Fabryka opakowań w Miłkowie jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim, która posiada certyfikat do produkcji opakowań drewnianych przeznaczonych do transportu międzykontynentalnego. Firma oferuje kompleksowe usługi zarówno pakowania i zabezpieczania towarów, jak i ich transportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
734
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group