Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10213
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płonął dźwig w wysokościowcu

Piątek, 21 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2006, 14:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Płonął dźwig w wysokościowcu
Fot. K. Piotrowski, J. Babiarz
Chwile grozy przeżyli w czwartek mieszkańcy wieżowca przy ulicy Działkowicza 2. Na pierwszym piętrze zaczęła palić się winda. Strażacy ewakuowali część lokatorów. Pożar ugaszono.

Na szczęście w chwili wybuchu pożaru w kabinie nie było ludzi. Niepokój wśród lokatorów wzbudził dym wydobywający się z urządzenia. Wezwano straż pożarną.

– Na miejsce wyjechała jednostka ratowniczo-gaśnicza. Ewakuowano część osób. Pożar ugaszono za pomocą gaśnicy proszkowej – powiedział nam w piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Strażacy wezwali pogotowie dźwigowe oraz policję, która ma wyjaśnić przyczyny wybuchu ognia. Nie jest wykluczone podpalenie dżwigu.

– To by była wyjątkowa bezmyślność! W bloku jest 110 mieszkań. Żyje tam kilkaset osób. Pożar mógł przecież objąć część wieżowca – oburza się jeden z lokatorów.

Wysokościowce na Działkowicza nie mają dobrej sławy. Mieszkańcy narzekają na liczne awarie i słabą jakość materiałów, z których bloki zostały zbudowane. Powstały w 1988 roku, u schyłku poprzedniej epoki.
Według niektórych lokatorów przy silnym wietrze bloki nieznacznie się kołyszą.

Labirynt klatek schodowych i mieszkań powoduje, że wiele osób, które w wieżowcach mieszkają, pozostaje dla sąsiadów anonimowymi. W prasie ukazały się doniesienia o działającej na terenie wysokościowców grupie dilerów środków odurzających. Ma ona zastraszać ludzi podpaleniami samochodów.

– Jest możliwe, że to właśnie oni podpalili windę – przypuszcza nasz rozmówca, który zastrzegł sobie anonimowość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group