Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3754
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płonął dworzec w Sobieszowie

Czwartek, 18 lutego 2010, 9:56
Aktualizacja: 11:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Płonął dworzec w Sobieszowie
Fot. agrzywacz
Mieszkanie z wyposażeniem w budynku Dworca PKP w Sobieszowie spłonęło wczoraj w godzinach wieczornych. Na szczęście nikomu z lokatorów wielorodzinnego budynku nic się nie stało. Pożar gasiło łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Przyczynę pojawienia się ognia ustala policja.

Do zapalenia się jednego z mieszkań na poddaszu dwukondygnacyjnego dworca PKP przy ulicy Romera 2, doszło wczoraj około godziny 19.50. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawcami pożaru byli bezdomni: Jan S., Andrzej L. i Teresa S., którzy zostali zaproszeni przez najemcę lokalu, Romana D.

W chwili pożaru najemcy nie było w lokalu, z mieszkań na zewnątrz wyszli też inni lokatorzy. Podejrzani o zaprószenie ognia zostali przewiezieni przez straż miejską na Komisariat II w Cieplicach. W lokalu, w którym pojawiły się płomienie, odłączone były media: gaz i prąd, ale znajdowała się tam gazowa butla.

Strażakom udało się ją wynieść z budynku i schłodzić zapobiegając ewentualnej eksplozji. Gaszenie ognia trwało niemal dwie godziny. W akcji wzięły udział cztery zastępy państwowej straży pożarnej oraz ochotnicy. Na miejsce przyjechała też straż miejska, policja, pracownicy energetyki oraz zarządca budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group