Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 6261
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płonął dach kamienicy przy ulicy Złotniczej

Piątek, 27 maja 2011, 12:17
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 12:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Płonął dach kamienicy przy ulicy Złotniczej
Fot. Agrafka
Dziś około 10.40 na ulicy Złotniczej zaczął płonąć dach jednego z budynków mieszkalnych. Na szczęście strażakom udało się szybko i sprawnie ugasić pożar.

Spłonęło około 10 metrów kwadratowych dachu. Prawdopodobnie pożar wybuchł na skutek nieprawidłowego prowadzenia prac na dachu przez dekarzy, czyli zbytniego podgrzewania papy. W wyniku przegrzania zajął się strop i deski, zaczęły płonąć elementy konstrukcyjne dachu.

- W ciągu kilkunastu minut udało nam się zlokalizować miejsce pożaru, przy użyciu sprzętu odkryliśmy cały dach, wycięliśmy pewne elementy i dostaliśmy się do źródła ognia. Dodatkowo zrobiliśmy badania pirometrem i stwierdziliśmy, ze zagrożenie zostało zażegnane. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 4 m kw. poszycia dachu oraz część stropu. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było prowadzenie prac pożarowo niebezpiecznych. Przy wymianie dachu kładziona była nowa papa, i ogień pojawił się najprawdopodobniej w skutek jej przegrzania. Przyczyna zostanie jeszcze szczegółowo sprawdzona – mówi starszy kpt. Mieczysław Stelmach, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 KM PSP w Jeleniej Górze.

Na czas akcji ewakuowani zostali mieszkańcy budynku, strażacy odłączyli też prąd i zasilanie gazowe. To nie pierwsze zdarzenie, kiedy przy robotach związanych z wymianą i nagrzewaniem papy doszło do pożaru.

W akcji brały udział trzy jednostki strażackie. Jeden z pasów jezdni na ulicy Złotniczej w stronę Zabobrza był wyłączony jeszcze z ruchu. Samochody kierowane były objazdem, który prowadzi przez ulicę Drzymały. Chwilowy brak sygnalizacji świetlnej w okolicach pożaru stworzył chaos na skrzyżowaniach, jednak sytuacja wraca powoli do normy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group