Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3971
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne

Niedziela, 9 października 2011, 21:05
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2011, 7:57
Autor: Petr/RED
JELENIA GÓRA KRAJ: Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne
Fot. Petr
Według szacunkowych wyników podanych przez TVP 1 pierwsze miejsce w zakończonych w niedzielę wyborach parlamentarnych zdobyła Platforma Obywatelska uzyskując 39,6 procent poparcia. Drugie jest Prawo i Sprawiedliwość z 30,1 procentem głosów.

Trzecie miejsce zdobył Ruch Palikota (10,1%), czwarte – Polskie Stronnictwo Ludowe (8,2%). Piąty wynik ma Sojusz Lewicy Demokratycznej (7,7%). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-procentowego progu i nie weszły do Parlamentu. Frekwencja wyniosła 47.7 procent

Według prognoz w okręgu jeleniogórsko-legnickim PO zdobyła 40,8 procent głosów, PiS - 27 procent, RP - 11,8 procent, SLD - 10, 4 procent, PSL - 6,6 procent. Daje to sześć mandatów dla PO, cztery dla PiS-u oraz jeden dla RP. Jeśli te prognozy się potwierdzą, nasz region nie miałby reprezentantów w Sejmie ani z SLD, ani z PSL.

To tylko sondażowe wyniki - oficjalne rezultaty Państwowa Komisja Wyborcza poda we wtorek.

W restauracji „Arkadia” w Jeleniej Górze – w której odbywa się dzisiaj wieczór wyborczy PO po ogłoszeniu wstępnych sondaży zapanowała wielka radość. Z kandydatami na posłów i senatorów z ramienia tej partii świętowali m.in. prezydent miasta Marcin Zawiła, jego zastępca Hubert Papaj, doradcy prezydenta, jak również rodziny i przyjaciele każdego z kandydatów i inni zaproszeni goście.

– Byłem głęboko przekonany o tym, że wygra PO. Choć są to dopiero wstępne sondaże – wiem, że Polacy nie mogliby wybrać innych sił niż proeuropejskie. Ten wynik pokazuje jedno, że Polacy myślą racjonalnie, stawiają na taką politykę, która rzeczywiście może wpłynąć na poprawę obecnej sytuacji w naszym kraju – mówił nam Józef Pinior, kandydat na senatora z ramienia PO.

I dodał: – Szansa i kredyt zaufania, które po raz kolejny otrzymało PO od społeczeństwa muszą zostać „przekute” na realny sukces: nowe miejsca pracy dla młodych, rozwój edukacji, rozwój gospodarki i kultury. Mandatu, który otrzymało od ludzi PO nie można zaprzepaścić, po prostu, nie można zawieść zaufania wyborców.

W sztabie Prawa i Sprawiedliwości na wstępne wyniki wyborów czekają kandydaci, wśród nich była posłanka Marzena Machałek z rodziną i bliskimi współpracownikami. Nastroje są średnie, choć nie minorowe. Wynik mógłby być lepszy, ale działacze PiS uspokajają, że należy poczekać na oficjalne rezultaty i na razie wstrzymują się od komentarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group