Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3711
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Planowany objazd Zakrętu Śmierci

Czwartek, 14 lutego 2019, 6:20
Aktualizacja: Sobota, 16 lutego 2019, 6:16
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Planowany objazd Zakrętu Śmierci
Fot. użyczone/UM Szklarska Poręba
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, będąca zarządcą drogi wojewódzkiej nr 358, przymierza się do wykonania objazdu Zakrętu Śmierci.

Wstępem do wykonania inwestycji jest ogłoszony przez DSDiK przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Oferty zainteresowanych biur będą przyjmowane do 19 lutego. Na wykonanie projektu wybrana firma będzie miała pół roku.

Zamawiający projekt wymaga przygotowania dwóch wersji przebiegu przebudowanego fragmentu drogi. Pierwsza ma spełniać minimalne wymagania w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Druga ma służyć ustaleniu przebiegu drogi, optymalnego po względem bezpieczeństwa, warunków i komfortu ruchu. Po dokonaniu wyboru jednego z tych wariantów, projektant będzie zobowiązany do wykonania: projektu budowlanego , projektu wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysu wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń.

Założeniem inwestycji jest obejście Zakrętu Śmierci fragmentem drogi wojewódzkiej o parametrach zgodnych z wymaganiami dla drogi głównej, które w tej chwili nie są zachowane. Według szacunków, po przebudowie długość drogi skróci się o około 400 metrów.

Twoja reakcja na artykuł?

13
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
38
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group